bugün

Batılı kadınlarla arada kalmış kadınların versusudur.

Kültürel yozlaşmanın korkunç boyutlarda olması dolayısıyla türk kadının geçmiş dönemlere ait olan üstünlüğü bugün söz konusu değildir.

Batı kadınları daha olgun, daha rasyonel, daha ciddiyet sahibidirler genellikle.

Türk kadınları da türk erkekleri gibi olgunlaşma konusunda problemleri olan kadınlardır.
Hem aileden hem de eğitim kurumlarından aldıkları eğitimler yetersiz, kalitesizdir. Hayatları son derece sığdır.
Felsefeden, sanattan, bilimden, ekonomiden, tarihten, siyasi tarihten habersizlerdir. Çünkü ilgisizlerdir.

ilgili oldukları şeyler derinliği olan şeyler değil çabuk tüketilen şeylerdir genellikle. Zora gelemezler.

Sevgilicilik oynamaktan, bir aptalı kendilerine bağlayıp kendilerine köle yapmaktan, daha iyi para kazanmaktan, biraz daha konforlu bir hayat surmekten ve çocuk yapmaktan başka bir meseleleri yoktur.

Ye iç sıç hepsi budur. Tabi gösterişi de unutmayalım. Dedikodu dünyanın heryerinde var ama ben avrupalı kadinlarda bizdeki tarz bir dedikodu olayına hiç tanık olmadım duymadım da...

Oyumu avrupalı kadınlardan yana kullanıyorum.