bugün

sözlükte de hüküm sürmekte olan duyarsızlıktır.
yazarlar, bekaret hakkında 15 sayfa yazı yazarken, mozart hakkında 4 sayfa yazmışlardır.
yazarlar hiç tanımadıkları bir kız hakkında mesela: 2 haftalık sevgilisiyle cinsel ilişkiye giren kız 11 günde 155 entry yazarken
bach hakkında 4 yılda sadece 60 entry yazmışlardır.
türk halkı sanat konusunda apaçık felakettir.
tabii ben sadece müzik konusunu ele aldım. diğer konulara girmedim bile. ki müzik bize en çok hitap eden sanat dallarından biri... buna rağmen sonuçlar böyleyse devamını düşünmek bile istemiyorum.

sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

- atatürk
türk insanı mozart yahut bach sevmek zorunda değildir, onlara karşı ilgisiz olması sanata karşı duyarsız olduğu manasına gelmez.
bu ülke ekonomiyle,siyesetle olduğu kadar sanatla da gelişir. ama sözlükten de belli olduğu gibi, gel gör ki sapıtmışlar.
asıl suçu ise, bu toplumu odunlaştırmaya çalışanlarda aramanın daha tutarlı sonuçlara ulaştıracağı, su götürmez bir gerçek olarak duruyor bir kenarda..

yoksa fatmagül'ün suçu ne?
Türk toplumunun %90 'nın cahil olmasından kaynaklıdır.Bütün gün televizyonlarda türban konuşan,din edebiyatı yapan siyasetçilerin ülkesinden ne kadar sanat bekliyorsanız o kadar sanat görürsünüz.sanat için aydınlık kafalar gerekir.karanlık bağnaz ve kapalı düşüncelerin izdüşümü sanata terstir.
medya tarafından her gün pompalanan popüler kültüre teslim olmama olgunluğunu gösterecek eğitime ve kültüre sahip olmayan bir toplum için şaşırılmaması gereken durumdur.
sanatı dahi sahiplenip, tekeline alan ve sanatı bu toplumun din ve ahlak kültürüne ters görenlerin, halktan ayrı bir elit zümre edasıyla sanatı bu topluma layık görmemeleri ve toplumdan uzakmış gibi lanse etmeleri gibi aşağılık tavır ve nedenlerin doğurduğu cılız bir sanat anlayışıyla 85 yıl filan geçirdik...

fakat o karanlık dönem de bitti galiba çok şükür..
---spoiler---
yazarlar, bekaret hakkında 15 sayfa yazı yazarken, mozart hakkında 4 sayfa yazmışlardır.
yazarlar hiç tanımadıkları bir kız hakkında mesela: 2 haftalık sevgilisiyle cinsel ilişkiye giren kız 11 günde 155 entry yazarken
bach hakkında 4 yılda sadece 60 entry yazmışlardır.
---spoiler---

türk insanı diyosun gidiyosun mozart hakkındaki bach hakkındaki başlığa bakıyon nası çelişkidir bu arkadaş bari türk sanatçılarından örnek verseydin.