bugün

Bilim yapacak yerin olmamasından kaynaklanır. Bizde sevilen tek bilim fıkıh maalesef.
eğitim sistemimizin ezberci yapısından kaynaklanıyor olabilir.
ve o gençlik büyüdüğünde bakın bülent başkana ne diyor;
http://www.youtube.com/watch?v=kGmybcG3_mY
türkiyenin geleceği ile ilgili en önemli durumdur. ülkede bilim yapmak isteyen yada fikir üreten birçok genç yeterli devlet desteği veya toplumdan aldığı inek damgası yüzünden göç etmesidir.
osmanlıca eğitim ile çözeceğimiz problemdir efendim aynı zamanda sadece bilimsel olarak gelişme değil mezar taşlarını da okuyacağız.
Bizden Hayır gelmez dedirtendir.
eğitim sistemi vs. de bu gençliğin birer bahanesidir. çalışmak ve geleceğini kurma isteği insanın içinde olacak. bizde, gençliğin içinde olan şey "yeteri kadar paramı kazanıyım, hatta oturduğum yerden kazansam çok iyi olur, rahat rahat kendime yetecek kadar eşyamı alıp düzenimi kurayım yeter." düşüncesidir. resmen benciliz ve tembeliz biz. topluma yararlı olacak şeyleri tercih etmeyiz biz kendi yararımıza olan şeylere. gençliğimizin en büyük sorunu budur: "kendini kurtarma."
yıllarca öğrencinin başındaki örtü ile uğraşıp, namaz kılmasını dert edinip, okul derslik açmaktan aciz kalıp, okul kitaplarını almaları için baskı yapıp, sol eğilimi olmayan öğrencileri düşman bilip, imam hatipleri kapatmak için çalışıp ne bilimi bekliyorsunuz?

şimdilerde artık türk gençliği damarlarındaki asil kanın mucibince işler yapmaya başladı. geleceğimiz çok daha iyi şu irticacı solcular elini ayağını bir eğitimden çeksin herşeyi laik devlet düzenine karşı görmesin çok daha iyi noktaya geleceğiz.
(bkz: iddaa bayideki sessizlik)
Lan herkesin derdi evimi alayim arabayi alayim ortalama bi gelirim olsund guzel guzel yaşayayim hiç yahu tek kutuplu miknatis icad edebilsem teknolojide çiğir açarim diye düşünen bi insan evladi gordun mü?

Not: tek kutuplu miknatis in yapilmasi imkansiz olarak goruluyor.
erkekler am derdinde, kızlar zengin sevgili ve izledikleri o sikik romantizm saçmalığına bulanmış aşk adı verilmiş ütopik şeyler yaşamanın peşinde olduğu sürece türkiye bir bok yapamaz. böyle sikici liderler çıkartır. sikildiği ile kalır. zaten bütün bu çalma çırpma saçmalıklarına kur'an ile dalga geçen milletvekillerine, bakanlara ses çıkarmayışlarından tanıyabilirsiniz türk halkını.

bizden bir bok olmaz, bizden adam olmaz.
nassı bilim yapmaması?

http://www.59saniye.com/z...kan-turk-bilim-kadinlari/
Eğitim sistemi ve yetişme tarzından dolayıdır.
Eğitim sistemi bozuklugundan kaynaklanan gençleri yarış ati gibi sınavlara hazırlayan bir sistem anlayışı bir öğrencinin bilim yapmasına nasıl imkan verir ki¿.
türk gençliği bilim yapmıyor değildir. bilim yapamıyordur. bugün türkiye'nin en iyi üniversiteleri ingilizce eğitim vermektedir. türkçe eğitim veren üniversiteler ise bilim yapacak altyapıdan yoksundur.
en başta bir insan şayet üniversitede bilim yapacaksa-ki üniversitede bilim yapmak adına okunur- ilk önce kendi anadilini layıkıyla öğrenmelidir. fakat gelin görün ki 12 yıllık ilk-orta-lise eğitimi, örenciye "-de" ekini nerede ayrı yazacağını nerede yazmayacağını dahi öğretememektedir. ve "-de" ekinden bihaber türk öğrencisi, üniversiteyi kazandığında %100 ingilizce eğitimle karşılaşmaktadır. genel bir kaidedir ki yabancı bir dili öğrenmenin yolu anadilini çok iyi bilmekten geçer. şu da bir gerçektir ki bilim anadilde yapılır. prof. kadir cangızbay'ın ifadesi üniversitede türk olmasına rağmen ingilizce eğitim almak, ingilizce bilim yapmaya kalkmak bir kedinin havlamaya çalışmasından başka bir şey değildir.
yine bir gün arkadaşlarla bilim yapıyoruz adamın teki ak sakallı çıka geldi ve dedi ki; ulan mallar bilim yapılmaz, bilimsel çalışmalar yapılır.

eyvallah bey amca dedik.
(bkz: patlak olmayan ama patlak sayılacak kız)
(bkz: patlak ve gereksiz kadınlar)
(bkz: çirkin kadınlar kapansın güzel kadınlar açılsın)
(bkz: patlak olmayan ama patlak sayılacak kız)
(bkz: patlak erkek ile patlak kız evliliği)
(bkz: evlenirken bakire yerine bakire olmayan kız tercih etmek)
(bkz: bakire kızla alay eden bakire olmayan kız)
(bkz: bakire vs arkadan yemiş vs bakire olmayan)
(bkz: bakire olmayan kız yalanları)

v. b. diye uzatılabilecek listeye bakarsanız anlarsınız. bakınız özelliğini ilk defa yerinde kullandığımdan mütevellit, entry silinirse sikerim tahtanızı!

türk gençlerinin bilimsellik yerine cinselliğe daha çok çalışan beyinlerinin bir sonucudur.*
nasıl yapmıyolar ya? knight online, metin2, lol bunlar bilim yuvaları değil mi lan? yoksa kardeşim beni mi kekliyo?
türkiye neoliberalizmin aktif taşeronudur. bu doğrultuda olan memleketimizde üretim sadece yardımcı ve yedek parça üzerinedir. giderek bacasız sanayiye dönen üniversitelerimizdeki eğitimde bu şekildedir. bilim üretmesi gereken fakülteler tasfiye edilmiştir ( fen - edebiyat fakültelerine önem vermeme ) . bu yüzden memlekette bilim üretememizin temel problemi budur.
sorundur. böyle bir nesil yetişiyor, nasıl yapsınlar? açık ve net.

görsel