bugün

türk futbolseverinin gol sonrası takla atan futbolcuya olan muazzam düşkünlüğü

piyuu bazen insan, başlık atarken iyi ki karakter sınırlama diye bi şey var diyor lan. şşş, hafiften girelim konuyu haceliz.

biz zaten millet olarak alengirli işleri severiz ağa.

bu olayda da fotomaç ve fanatik kültürünün etkisi var, kim ne derse desin.

transfer sezonu boyunca 50 tane adam getiriyorlar 3 büyüklere. yalan olduğunu bile bile her sabah ilk işim bunları okumak oluyor. her zamanki klişelerin ardından (futbolcunun eşi ikna edilmeye çalışılıyor, betis kapıyı 7 milyondan açıyor ama x bonservisi indirmeye çalışıyor, topçunun kulübü mali kriz içinde olduğundan satmaya çalışıyorlar, başkanım beni al falan) "futbolcu kimdir?" kısmına geliyoruz. oynadığı maç sayısı, attığı gol falan.

ama bu bizi tatmin etmiyor; "x in muhteşem hareketleri için tıkla" diyor. aha o videoda elemanın son vuruşları, sürati, top hakimiyeti değil de golden sonra art arda attığı taklaları görünce zevke geliyorum, "haceli bu adam çok büyük topçu laayn" deyu sarılıyorum telefona. "hee ya ne taklalar atıyo lan" diyor karşımdaki rahatsız da.

seviyoruz arkadaş, taklacı adamı bağrımıza basmaya hazırız direk. iki sezon önce keitanın takla atarken göt üstü düştüğü bi video izlemiştik. biraz tırsmadım da değil aslında ama adam hakkını verdi yine de. sonuçta taklasını atan bi insan. mesela guiza da okçuluk yerine taklacılık müessesine kaydını yaptırsaydı her şey daha farklı olurdu gibi.

yazıyı tamamlayamadım abarttıkça abartıyorum. bitti lan!
Bi sevgi var, yok değil..