bugün

türk egitim sisteminin yaratmak istedigi her şeyden bir haber robottur.

sistemin içinde yer alan zavallılar bilir, bu egitim sisteminde düşünmek yargılamak yoktur az laf çok atatürk hikayesi vardır. mesela atatürk olmasaydı biz ingiliz uşagı falan olurduk ya da ne bileyim atatürk 7 dövülü inletmiştir bize anlatılan hikayelere göre. mal gibi 18 yaşına kadar bunlarla uyutuluruz. dünyada çarkların nasıl döndügü bizim sorunumuz degildir neticede o çarklardan birine kafa tutmuş bir adamın ülkesinde yaşıyoruzdur biz.

tam olarak böyle bir şey yaratmaya çalışır türk egitim sistemi. kanaatkar itaat eden ve asla sisteme karşı çıkmayacak milliyetçi ırkçı küçük faşolar yaratmak, ve istedigi gibi gütmek tabiki.

neticede 20'li yaşlara gelip hayatla tanışılınca sokakta çöp toplayan adamın maaşının ofisinden oturan kelli felli amcadan neden düşük oldugunu sorgulamaya başlayınca uyanır insan. uyanır ama seneler boyunca atatürk geldi düşmanı yendi hikayesiyle uyutulması elini kolunu baglar.

sözün özü robot oldugunuzu anlarsınız bir vakit bir saga bir sola çırpınırsınız ezilen insanlara yardım etmek için ama olmaz....