bugün

murat karayılan isimli teröristin bir fransız gazetesi'ne vergiği demeçte kullandığı ifade. buyrun burada yakın.

"Le Mondenin isyancılar için bir af mı lazım? sorusuna Kimin için bir af? karşılığını veren Karayılan, Kim, kimi affetmeli? Esrarengiz saldırganlarca öldürülen 17 bin sivil kurbandan kim söz edecek? Kentlerin ortasında öldürülen işadamları, avukatlar, sendikacılar, doktorlar, öğretmenlerden? iki taraf biribiri affetmeli. Türk devleti ilk önce özür dilemeli. Güney Afrika örneği bir çözüm olabilir: Gerçek ve Barışma Komisyonuna ihtiyaç var savlarını da öne sürdü"

http://haber.mynet.com/de...kiye-ozur-dilemeli/465765
gülünesi demeçtir. ya karayılan politika, diplomasi nasıl bir şey bilmiyor ki bu seçeneği baştan eliyorum, ya da konu hakkında bilgisi olmayan yabancılara o kadar mağduruz ki o kadar olur imajı yaratmaya çalışmaktadır. yoksa ben istiyim de belki tutar düşüncesiyle böylesine saçma bi laf edeceğini sanmıyorum. o adamın bile diyebileceğini sanmıyorum yani düşün o kadar saçma. bi de utanmadan sivil kurban doktor öğretmen demiş dalga geçer gibi.

ek olarak: le monde gazetesi murat karayılanı buluyor da mit mi bulamıyor. (bkz: #5485601)

edit: bi de şimdi dikkatimi çekti türk devleti ne yaaa. türkiye arkadaşım türkiye
(bkz: yüz verdin mi astarını da istemek)
(bkz: oldu başka bir emriniz)
ağlanması gereken demeçtir. maalesef bunlara gülüp hasiktir diyeceğimiz devirler çoktan geçti. bakın aylar öncesinde ne diyordu kandildekiler. apo çözüme dahil olsun diyen onlar değil miydi? onlardı. ve bakın, bugün apo yol haritası yazıyor hükümetin de teşvikiyle. bu örneklerden en büyüğü. kandil dağındaki teröristlerin istediği ne varsa kabul ettik ediyoruz. elimizden allah belanı versin hükümet ve sana tüm destek verenler, ihanetinizin bedelini elbet bir gün ödeyeceksiniz demekten başka bir şey kalmıyor. bize de yazıklar olsun.
(bkz: türk devleti özür dilemeli)
kandile atılacak bir kaç bomba ile kandiliniz mübarek olsun mesajı versek?
denilesidir..
örgütün sözcülerini harekete geçiren cümle.
ağız ishali diyoruz kısaca biz buna.
türk* devleti orspu çocuklarıyla muhattap olmaz. o orspu çocukları önce babalarını bulsunlar.
(bkz: sakso da çekem mi ağam)
(bkz: berke de cansu dan ayrılsın istiyorum)
pkk'nın dağ kadrosu bitmiştir. türk askerinin terörle mücadelesi başarılı olmuştur. an itibariyle pkk ancak senede birkaç defa sınır karakollarına saldırabilmektedir. buna karşın dağda şişen kadrolar kontrol edilememektedir. dağda eylemsiz durmak zorundaki pkk'lılar "bitse de gitsek" havasındadır. bu kişilere "biz büyüğüz, boşu boşuna burada değiliz" mesajı vermek gerekmektedir.

söz konusu demecin nedeni budur.

o değil de fransa ben asıl senin ta *mına koyiim! kanuni ispanya krallığına karşı dedelerini himayesi altına almasaydı şimdi o gazetenin adı "le monde" değil "los mondos"** olurdu.