Atatürk hakkında açılmış olumsuz başlıkların denk geldiğim hepsinde açanı zekası ve nankörlüğü hakkında entryler girdim. Peki problem nedir denilebilecek başlık.

Dipnot:beyinkundakcisi'nı bilenler bilir. Peşin hükümlerinden sıyrıl öyle gel.
şu zamana kadar açılan "kemalistler şöyle, kemalistler böyle" başlıklarını hiç mi görmedin ki böyle bir başlık açıp aba altından sopa gösteriyorsun?

yobazın fikirlerinden ala halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama mı olur?
inananlar toptan katliamcıdır, teröristtir demek mi eleştiri? diye devam edilebilecek başlık.

Katliamcıları, teröristleri eleştirmek için geldiğim sözlükte inancımdan dolayı bana aynı şey söyleniyo.
sözlük'teki bir yazım nedeniyle yargılandığım, alt mahkemeden ceza aldığım, şu anda da temyizde olduğum zımbırtı. sözlük de basın-yayın organı sayıldığı için %50 ceza artırımı da uygulanır.

bu tür yasa maddeleri pek çok devlette vardır ancak kullanımı bizdekinden çok daha farklıdır. onlarda amaç "aman farklı inançlardan olan azınlıklara kötü söz söylenmesin"ken, bizdeki amaç "vay sen nasıl halkın çoğunun inandığı sünni islâmı eleştirirsin, senin ben anandan emdiğini burnundan getirmez miyim"dir.

hâl böyleyken türkiye'de alevi, şii, ortodoks, katolik, protestan, hindu, budhist allah ne verdiyse sayabilirsiniz ama sünni islâma tek kelime edemezsiniz.

ha, bu sayede ben şu an herhangi bir AB ülkesine iltica başvurusu yapabilirim ve talebim de %99 kabûl edilir. yani sizin tehdit aracınız olan yasa maddesi bizim bu bok çukurundan kurtulmamızın yolu aynı zamanda. buyurun, kırılgan inançlarınızı yasalarla istediğiniz kadar savunun şimdi.
alıntı:
Tck-216-(2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak "alenen" aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Okuma özürlü arkadaşım. Kamu güvenliğini tehdit unsuru da varsa suçun niteliği değişiyor ve daha fazla cezası olan bir suç haline geliyor. Hem cahil olup hem insanlara hönkürmek ne güzel iş.

Dipnot:yapma kardeşim sen de. Hakaret etmek zorunda mısın.

Dipnot2: mal mısın.

Dipnot:3 birine mal demek ile katliamcı demek farklı şeylerdir.

Dipnot4:mal mısın.
beyinsiz bir tipin olmayan aklınca insanları tehdit etmek için gündeme getirdiği maddedir.

"alenen"i okumuş ama "kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike" kısmını ya okumamış, ya anlamamış ebleh...

istediğini şikayet et, etmezsen namertsin...
Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama:

Madde 216- (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakı-
mından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa "alenen" tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar
hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak "alenen" aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri "alenen" aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Dipnot: "alenen"leri ben tırnak içine aldım. Şimdi burda alenen müslümanlar için katliamı seven, terörist falan diyen, her türlü dine, inanca yada kesime hakaretler edenler var ya ondan. Bu çocuk oyuncağı değil. Arkadaşınla bu muhabbeti yapabilirsin, evinde yapabilirsin ama böyle bir yerde yapamazsın.