bugün

her zaman yaptigim hede.

kendileri ile ayni ortamda bulunmaktan bile rahatsiz oluyorum. pis yobazlar.
yüzde beşlik aydın kesim rahatsız olacak diye
yüzde doksanbeş rahatsız olmayan kesimimi rahatsız edelim.
onlarda rahatsız olsun ne yapalım.
Bir insan başı açıkken iyi de başını kapatınca mı kötü oluyor? Aydın kesimmiş peh. insanların kılık kıyafet özgürlüğü var. ister açar ister kapatır kendi inancına göre. Unutmamak gerekir ki bir insanın kişiliği ve karakteri kafada biter kılık kıyafetinde değil. O yüzden genellemeye kaçmak gereksizdir. Görüyoruz ki hastanelerde, üniversitelerde, ve birçok devlet kurumunda topluma hizmet veren türbanlı kardeşlerimiz var. Bunlar hangi kesim bana söyleyin.
size ne milletin başından aminyum.
Laiklik kavramina inanan bir insan evladi olundugu dusunuluyorsa zaten basortusu ozgurlugunun de laiklige dahil oldugunu bilmeyen bir cahile ogretilmesi gereken seyler var demektir.
Mesela ben de disarida gordugum o yuzde beslik aydin kesimden neredeyse giyinmemis kadinlari gordugumde rahatsiz oluyorum ama gidip de kimseye neden giyinmeden sokaga ciktin demiyorum. Yahut da onlarin varliginin hiz basortulu kadinlar icin tehdit olusturdugunu dusunmuyorum. Ya da tam tersi bizim onlar icin bir tehdit olusturdugunu diyelim. Gerci bu ayristirmalar hic hosuma da gitmiyor. Size ne kardesim ben boyle yasamayi secmisim o oyle yasamayi secmis. Yeter artik birakin rahat rahat yasayalim ne bu otekilestirmeler kucuk gormeler biktik artik
modern cağ bunu gerektirir. bende hiç ama hiç sevmiyorum. öcü lere benziyorlar. saçları leş gibi kokuyordur. iyytt
40 yaş üstü anne dediğimiz kadınların bir çoğu baş örtülüdür. yeni moda bir şey değil ki. bunca sene böyle bir şey olmamış. bence kadınların hürriyetine engel olacak kişiler çok bildiğini sanan biz erkekleriz.
Dine saygısızım ben diyorsun hmmm aferim kaliteni göster. Ve modernlikten bahset.