bugün

namusu baş örtüsünde gören zihniyetin son ortaya çıkardığı durumdur.
''yer vermessen çarpılırsın'' psikolojisinin baskınlığıdır !!
aynı anda ayakta bekleyen türbanlı ve türbansız iki kişiden türbanlı olana yer verilmesidir. sayısız kez şahit olunmuştur. *
çok ilginçtir, başı açık ve kapalı iki kızımız ayakta ise her zaman başı kapalı olana erkeklerimiz tarafından yer verilir.

(bkz: tecrübeyle sabittir)
hiç önemli olmayan durumdur. çünkü türban takmayarak biz zaten, erkeklerden hiçbirşey beklemediğimizi, kendi ayaklarımızın üstünde durabileceğimizi, kadın değil"insan"olduğumuzun anlaşılması için mücadele edeceğimizi gösteriyoruz. erkeklerden istediğimiz sadece "özgürlüğümüz". ( heeeeyyyttt be kim tutar beni freeedoooooom!!!!!)
bu davranış: yol, su, elektirk olarak döner.

akp bir dönem daha iktidar olursa takside bile olacak hadisedir.
bu gidişle otobüslerde "yaşlı, gazi, türbanlı, hamile ve çocuklu bayanlara yer veriniz!" yazısını görürseniz şaşırmayınız. zira gidişat malesef o yöndedir.
geri kalmış bir toplum zihniyetidir.
her başörtülü bayanın namuslu olmadığı gibi bir gerçek vardır ne yazık ki. ancak bu vatan o örtüyü baştan çekip almaya kalkanlara karşı savunulduysa bu başörtü namus, bayrak gibi görülüyosa bu başörtülülerde de birşeyler var demektir. biraz diyalog kurmak gerekir. ben denedim %100 çalışıyor.

şimdi ne yazıkki aile zoruyla kapanan ya da dikkat çekmek için başını örten kişiler de var onlardan herkes rahatsız. ama biraz vatan millet bilinci olan şuan kıbrıslıların yaptığı yapmayıp savaş yıllarının az da olsa bilincinde olan insan diyor ki ; belki sen haketmiyorsun ama o eşarp benim geleneğimde önemlidir. benim dinimde güzeldir. ben sırf bu yüzden sana yer vericem geç otur.

bu açıdan bakılırsa ne kadar erdemli bir davranış olduğu açıkça görülür.
otobüste yer verdiğiniz insanın bile giyim kuşamına bakıyorsanız o sizin karaktersizliğinizdir... hatta manyak bile olablrsnz hemen 112 i arayın...
gel gızım sen ayagta galdın gibi sözler falan duyulur genelde. sonra yer verilir. ya da
abıla sen ayagta galma gel otur gı.
türbanlı kelimesinin fazla olduğu önerme .türbanlıya yer verip başı açık kıza yer verilmediğini görmedim 4 senedir otobüse binerim .*
türbanlı kızlara otobüste yer verilmesi yerine otobüste türbanlı kızlara yer verilmesi , olması gereken anlatım bozukluğu olan başlıktır.