bugün

başkalarının, iğrenç insanmışsınız gibi davranmalarına yol açan şeydir.

pilavın üzerine bezelye, onun da üzerine cacığı dökerek mutlu olan bir bünyem var.
seviyorum anlasana.
mideye gitmeden önce karışımı sağlayan eylemdir.ayrı ayrı yesen de zaten midede karışacak.
iğrenç ötesi olan durum.

Utanmasam bazen kahvaltıda sadece tek çeşit bir şey yiyeceğim.
Sadece peynir ve ekmek mesela.
Peynir domates ekmek değil.
Hadi bu iyi bir örnekti.
Bir de şunlar var; sulu et yemeğinin üstüne pilav dökmek. Birisi yanımda yaptı da, yemeyi bıraktım o derece.
Az kibar ve mideli olun.
Midemiz bulanıyor.

Ekleme: kahvaltıda tuzlu ve tatlıları ayrı tabakta yiyen biri yazdı bunu.
yapanı ilgilendiren iğrençliktir.
barbar toplumlardaki yemek alışkanlığıdır. yenilen yemekten tat almadıktan sonra, sadece karnın doyar.
kimi zaman mecburiyettir.

efendim;daha önce lokantada çalışanlar bilir, her personelin bir yemek saati vardır. işleri aksatmadan, sırayla yemek alınır ve bir köşeye ilişilip yemek yenir. ha, bu sırada kimse size bilmem ne kebabı, bilmem ne buğulama vesaire vermez. tezgahın arkasındaki usta eline genişçe bir tabak alır, musakka, güveç, ciğer, tavuk, kuru, belki bir iki dolma ne bileyim işte o gün ne varsa tezgahta azar azar onu tabağa kor. yanına da ayran. sen de alır afiyetle yersin. kimi zaman bazı kombinler hakikaten keyifli de olurdu.
zaman kaybı olmaması bakımından (çorba hariç) sık sık yaptığım eylemdir.
zaten içerde karışacaklar diye düşünen insan eylemidir ama ne bilim göz zevki denen bişi var be.

bu klasik bi örneğe benziyor. hani bi restorana gidersin yemekler nefistir ama mutfak rezalettir falan derler ya işte öyle birşey.

cümleyi toparlayamadım ya la..