bugün

über zulümdür.
televizyon karşısında büyük bir hırsla zaping yapan kişinin, etrafından "lan bi' geri gel bi' geri!" gibi heyecanlı bir ses duyması üzerine, bir sosyal sorumluluk projesi olarak; kumandanın "bir önceki kanal" tuşuna basmak eylemi gerçekleştirilir ve bir geri gelinmiş olunur. fakat geri gelinen kanal ile geri gelinmesi isteyen kişinin görmek istediği kanal aynı kanal değildir. bu nasıl oluyor bilmiyorum ama hep oluyor. sen geri geliyorsun ama geri geldiğin yer, senin daha önceden geldiğin yer olmuyor. belki de; o kişi geri gel dediğinde sen çoktan bir ileri gitmiş oluyorsun. geri geldiğindeki geldiğin yer, aslında gelmen gereken yerin bir sonrası oluyor. acaba ilerde miydi de yanlışlıkla geri geldim diye düşünen kumanda sahibi kişi, bu sefer o kanaldan hızla uzaklaşarak şov tivi olsun filaş tivi olsun onları da birer birer ve geçiyor hedeften gitgide uzaklaşıyor. evde tartışma yaşanıyor. ulan bir kanalı bulamadın gibi, içinde hakaret barındırmayan fakat küfür etkisi yaratan bu söz; kişiye bir hırs bir azim getiriyor ve bunun üzerine kumanda sahibi kişi kumandanın sıfır tuşuna basarak affınıza sığınarak söylüyorum ortalığın a...a koyuyor. tek tek o kanalı arıyor. bu sırada sofra kurulmuş oluyor. kumanda sahibi kişi çorbayı görünce mercimek çorbası mı lan o diyor. gözünde kırmızı mercimek canlanıyor fakat çorbanın sarı olduğunu görüyor. göt kadar mercimek adama yaşamı sorgulatıyor. kanalı da unutuyor kendi insanlığını da.

edit: imla falan değil. insanlık ayıbı etmişim.