bugün

(bkz: kısasa kısas)
sözde hümanist geçinenlerin içinde bulunduğu durum. bunlara göre; milletine, bayrağına, ulu önderine, kısacası milli değerlerine saygısızlık yapıldığında tepki gösterirsen faşist olursun, ırkçı olursun. tepki göstermeye devam edersen basit milliyetçilik yaparsın, peki senin yaptıgın ne ? hümanist ayaklarına yatıp bölücülük yapan, ya da atatürk'ü aşağılayan, popülist takılan sen değil misin ? amacın herkesin kabul gördüğü bir şeye muhalefet olup ilgi çekmekse bilemem tabi.
(bkz: türkiye cumhuriyeti nin hala iran sanılması)
uuserlerin ben daha türküm lan demesine vesile olan eylem.
türklük o kadar kolay aşağılanmaz düşüncesini hatırlatan ifade. ülkenin yanlış tanınması ile aşağılansamasının farklı şeyler oldugunu anımsatan ifade.
sanki bu tür düşünenler milyonlarca kişi gibide kişi don kişotluk yapıp yeldeğirmenlerine karşı savaşıyor. kendi düşüncesinin en doğru olduğunu sananlar aslında kendi yanılgılarının batağına batmaktadırlar. genelde bunun tam tersi vardır. diğer milletleri aşağılayıp, sonra ezilen edebiyatı yapmak duygusal olarak mastürbatif davranışlarda bulunmaktır. bu sayede kişi kendini vicdanen rahatlamış sayacaktır. hayır beyler bu başlıktaki gibi düşünenler bir elin parmaklarını geçmiyorlar. kendi yarattığımız illüzyonlardan çok gerçekleri görmeye bakalım.
güneş balçıkla sıvanmaz sözünü de hatırlatan önerme.hakkaten atatürke devlete askere hakaret eden yunanlıya napacaksınız? bu sözlükte maç boyunca yunanlılara tonla küfür edildi. sen aşağılanınca kötü, aşağıda değildir benim türklüğüm diyenin türklüğünü sorgula. hadi canım sen de demiş ismet paşa.
Türklüğü aşağılamakla türkiyenin yanlış tanınması arasında bağlantı yoktur tekrar ediyorum.yurtdışında türkiyeyi yanlış bilen çok insanla tanıştım,onların yanlışlarını düzeltmek için uğraştım. ve gerçekten sunu anladım.bilmiyorlar. birşeyi bilmemek diyorum dikkat edin. tahkir ve tezyif etmek aşağılamak ve küçük görmektir. bu bilinçli bir şekilde yapılırsa farklıdır bilmediği bir konuda cehalet eseri yapılırsa farklıdır. mangalda kül bırakmayanlar gerçekten dıştaki imajımızı düzeltmek için neler yapmıştır? ben kendi hesabıma uğraşmısımdır. öte yandan küfür eden, ataya dil uzatanlara tek sözümüz tanrım bagısla onları naptıklarını bilmiyorlar olsun. sen gerçeklerini ortaya koyan bir video hazırlar youtube a koyarsın, ya da bir web sayfası hazırlarsın. turistlere tecavüz eden inşaat işçilerini, onları dolandıran esnafı, laf atan abazaları uyarırsın belki de bu da bir çözümdür.türklüğe en büyük zararı saçma sapan yaptıgımız şeylerle biz vermiyor muyuz?