bugün

hayırlı rezaletler...

an itibariyle başıma gelmiş rezalettir.

turkcell superonline müşteri hizmetleri numarası: 0532 532 00 00.

bu numarayı aradığınızda karşınıza çıkan telesekreter arapça bir şeyler geveliyor ve siz de bu saçmalığı dinlemek zorunda kalıyorsunuz.

ben tam 5 senedir superonline internet ve turkcell tv plus abonesiyim.

bu arapça gevelemeleri duyunca beynimden vurulmuşa döndüm. müşteri temsilcisine bu rezaletin sebebini sorduğumda "çok sayıda suriyeli abonemiz var, o yüzden böyle" yanıtını aldım.

küstah kadın!
burası türkiye cumhuriyeti ve türkiye cumhuriyeti'nin resmi dili türkçe'dir...

evet bazı şirketler müşteri hizmetlerinde "for english press nine" diyor, ama hepsi bu kadar.
madem çok sayıda arap müşteriniz var, siz de öyle yapın, uzun uzun neden arapça saçmalığı dinletiyorsunuz insanlara...

neticede ben de "gidin bu sikik ürünlerinizi(aynen böyle dedim) suriyeli itlere satın madem" diyerek hem internet, hem tv plus aboneliğimi iptal ettirdim.

burası türkiye cumhuriyeti, dili de türkçe.

sikik suriyeliler burada yaşayacaksa da bir zahmet türkçemizi öğrensinler.

almanya'da müşteri temsilcisini arayınca "çok türk müşterimiz var" diyerek türkçe mi konuşuyor operatörler?
hayır.

hadi eyvallah...benden turkcell'e daha kuruş işlemez. herkes haddini bilecek...
ülke nüfusunun %10'nu arap olduğundan şaşırmadığım olay. hoş geldin yaa yeni türkiye...
Bir kürt olarak işte tam burada dayılanmak hakkımdır benim.
Bu ülkenin asli bir unsuru olan benim dilime neden bu önem verilmiyor da elin surisine aşk besliyorsunuz ?

Edit:gene eksileyen çıkmış amk.
Bir kere de: "haklısın kardeşim elin arabı için sokak tabelası koyuyorlar vs. Falan filan.... ama bu ülkede beraber yaşadığım senin diline yok muamelesi ediyorlar" de.
Ulan it oğlu itler, benim annem türkçe bilmiyor.
şaşırdık mi hayır..

ulan zamanında sırf çözüm sürecine zarar gelmesin diye t.c levhalarını kaldırdık
dağdan inen orospu cocuklarini komutanlar kaymakamlar karsiladi el pençe divan..