bugün

http://m.youtube.com/watch?v=gaCtpRh3YVA

pamiridle tuarid arasında kaldım acaba hangisiyim dediğim ırktır.

not: bu macarlar işini biliyor aga müzik on numara.

edit: lanet olsun küçük harf takıntına sözlük.
mensubu olduğumuz ırk. girinde bi bakın şu videoya aq okadar araştırdum seri artı istiyorum.
Moğolların dahil olmadığı ırk.
görsel
görsel
bu başlık dolacak aga izleyin şu videoyu ve mesaj atın. güzel bir ırktır.
Ayrıca bazı sitelerde türkleri aşağılamak için albino-mongoloid,albino-eurasian olarak da söylenmektedir.
(bkz: eurasian race)

Yalnızca türklerin üyesi olduğu ırk

Mongoloid proto-türklerin türkistan-moğolistan hattında takılan beyaz tenliler ile karışımı sonucu ortaya çıkan ırk doğuda kalanlar daha bir mongoloid özelliklere sahipken batıda kalanlar daha bir kafkasoid özellik taşır

Misal hunlar batı avrasyalı ırktan iken ataları hiung-nu lar doğu avrasyalı ırktandır.
Sibirya türkleri yanında kazak türkleri de uymaz.
oğuz fenotipi.

görsel
Eurasian ırkı sarı beyaz melezi anadolu ve türkistan da görülen

Izole beyaz kabileler,sogd,tohar,iskit gibileri de var karıştıkları.
içindeki alt grupları görünce nevrimin şaştığı ırktır. izleyipte kendi kafasını bulamayanlar mesaj atsın. bulanlarda atsın. bi kaç fenotip daha var da.
1931 de yazılan bir makaleye göre beyaz ırktanmış? lakin günümüz Antropoloji bilimine göre Türkler Moğollar ile akrabadır.
Günümüzde de yüz (sene) öncesinde de Oguz ve ozbek ve çuvaş Türkleri beyaz ırktandır. Türklerin ata hablogrubu olan "f" dogu ve asya'da neredeyse hic gorulmez. avrupa uluslarının ortak atasi olan hablogrubdur.

Türklerde en çok mongoloid hablogrub olan "c" hablogrubu %10+ ile kazaklar'da gorulur. En yüksek mongoloid tip ise (strong mongoloid type) %26.9 ile gene kazaklar'da görülür.

Bura da Asya'cılık goygoyu oynayan cakma Türkçü ise yaramaz ergenlerimizin aksine Kazakistan'da dönen en büyük ortam geyiği "biz eskiden sarısınmışız"dır.

Biz hala öyleyiz ama bazılarımızın önyargısını kıramiyoruz. Hepimizin nenesini ermeniler saapmadı ya? Ki ermenilerin ya da rumların kaçı sarısın ya da genel anlami ile "avrupaî" de bize bu geni aktaracaklar.

Ortadogulu aciz propagandalarınızı gidin de baska yerlerde yapın, aşağıinsan'lar!
(bkz: ananid ırk)
genetik hiçbir temele dayanmayan ve daha çok bizimkiler tarafından olduğu iddia edilen ırktır.
güncel Önemli Başlıklar