bugün

bugün avukatlara verilmiş ve televizyonlarda dakikalarca gösterilen.. tuncay güney'in herkes ve her olay hakkında bir şeyler bildiği, söylediği ifadedir..

bu ifade de geçenlerin doğru olduğu ya da kurgu olduğu uzun süreler tartışılacak gibi..

izleyenlerin kanı donuyor ayrıca.. bu nasıl bir ilişkidir?
Adam karakola çalıntı jeep satmaya teşebbüsten, hırsız olarak giriyor, tuncay james güney olarak çıkıyor. Üstüne on yıllık yurtdışı vizesiyle
atv tarafından dizi haline getirilmesini beklenilen kasetlerdir. sabah gazetesi de bunları çoğaltıp kupon karşılığında set haline getirebilir pekala...
vay anasını dedirten kasettir. tuncay güney'in bülbül gibi şakıdığı, her ne kadar "işkence görmüştüm, işkence altındayken birşeyler söylemek zorundaydım." diyerek bu sorguda anlattıklarının asılsız olduğunu 32.gün adlı programda öne sürmüştür. gene de vay anasını diyoruz.
sadece kurgu.önünde yazılı kağıt ezberletilmiş konular. polisler sanırsınız savcı. haber ajansıda buram buram yan kokarken. (bkz: iha)
cia, mossad, akp ailesinin papağanı.
tuncay guney tarfından, işkence altında verildiği için reddedilen ifadelerdir.
14 ocak 2009 günümü zehir etmiş beynimi *ikmiş sorgu.
filistin'de insanlar ölüyor ... ülkemizde okullarda bile 1 dakikalık saygı duruşları yapılıyor israilli katiller sebebiyle ... misket bombaları ...kanlı resimler ...kolları , bacakları , yürekleri kopmuş filistinli çocuklar ...

1 gün sonra kepçe görüntüleri ... silahlar , bombalar ...

peki dün , bugün , ondan önceki gün savaş durdu mu , insan ölümleri sona mı erdi ?...

bugünlerde , haberlerde kaç dakikaya sığıyor acaba geçen haftayı sadece bu konuya ve görüntüye ayıran bültenler ?...

haham kıyafetli bir adam ... şapkanın yanından çıkmış bukle bukle saçlar ... yıllar önce polise verilmiş olduğu söylenen ifadeler ...sorgusuz sualsiz evinden apartopar alınan insanlar ...

savaş , kan , gözyaşı , acı bitti mi ?

ekonomik krize ne oldu peki ?

sistematik aptallaştırma , ahmaklaştırma bu olsa gerek !!!
tuncay güney'in akıl hastası olduğunu anlamış bulunuyoruz.

bu kişi ne kadar önemliymiş arkadaşlar ! bütün şifreler bundaymış ! her şeyi biliyormuş, nasıl anlatıyor hararetli hararetli... padişahın sol ta.ağıymış meğer !

2001 yılında bu adam deli diyerek tutuklamamışlar, şimdi mi önem kazanıyor bu kaset bu sözde itiraflar ? kanıt yok, hiç bir şeyi ispatlayamıyor. zaten son dönemde çıktığı programda yalanladı bütün söylediklerini.

türkiye'de herkes çıkıp konuşsun o zaman. kanıt olmadan iddialar ışığında bu dava sonuçlansın !

bir kasete bakıp dava şekillendirmezler, bir delinin ipiyler kuyuya inmezler umarım.
görüntülerini izlerken birazdan benim adımı da söyleyecek diye hop oturup hop kaltığım sorgudur.

sorgulandığı tarih itibariyle kamoyuna yansımamış birçok şeyi detayıyla anlatabilidiğine göre insanın aklına 2 şey geliyor.

birincisi adamın anlattıklarının büyük kısmı doğru..

ikincisi bazı olayları temel alarak öyle güzel senaryo yazıyor ki, sorguyu j.j.abrams izlese götü düşer o derece.
tuncay güney'in trt 2'de çıktığı programda baskı sonucu söylediğini iddia ettiği ifadenin yer aldığı kaset. biri bu adama dur demeli. daha dün hiçbirimiz tanımazken şimdi çıkıp bir ülkenin siyasi kaderiyle oynuyor. kim lan bu?
kebapçıda muhabbet eder gibi yapılmış olan sorgu.
tö - şimdi bi gün veliyle oturüüüz, şş kocum bi künefe at bana, he nerde kalmıştım, o buna bağlı şu şuna...
sorgulandığı günkü yaşı itibarı ile bu kadar çok şey bilmesi mümkün görünmüyor. ancak o dönemde yazılıp çizilen, hakkında kitaplar yazılan konularda kendi kafasından bir senaryo yazmış gibi. dolandırıcılıktan gözaltına alınan bir kişinin bu türden bir ifade vermesi ayrı bir muamma, sorguyu yapan polisin şu anda ergenekon sanığı olması olması başka bir muamma. aziz nesin'in meşhur hikayesindeki gibi, "dur bakalim n'olcek."
güncel Önemli Başlıklar