bugün

orman bakanlığının başlatmış olduğu ağaç dikme seferberliği kapsamında çankaya köşkü'Nün bahçesine ağaç diken cumhurbaşkanı abdullah gül'ün ağaç dikimi sonrasında habercilerle konuşurken sarfettiği cümle. bu güzel cümlenin yeşil karşıtlarının gözünden kaçması ayrı bir konu. halbuki yer yerinden oynayıp 'bakın, bakın sonunda itiraf etti'*denilebilirdi. aslında hala geç kalınmış değildir. hadi yardırın gençler. *
bir yandan ormanları yakıp bir yandan da ağaç dikmenin bir yararı olmayacağını bilmemektir. paradokstur yani.
yeşil yapacaklardı da; belek ne oldu golf sahaları, kaz dağı ...

tanım: destek verilesi kampanya.
bunu türkiye'nin sadece yeşillik alanlarını satmayarak yapıyorlar allah razı olsun diyorum..
adamların niyeti bellidir. yeşilin tonu farklıdır. doğada olmayan bir tondur bu. ılımlı islam yeşili ülkeye , çil çil dolar yeşili kendi ceplerinedir. bir de yeşil kod adlı birisi vardı bir kısım medya unuttu gitti onu.
ülkemizin dolar bazındaki dış borcu sanki çok az gibi bunu daha fazla yeşillendirmeyi ileri süren kampanya.kanımca yeşil sermaye denilen yapılanmanın yeni sloganıdır.
neyse ki çankaya ağaçsız kalmadı, yoksa ne yapardık oksijensiz dediğim kampanyadır.
(bkz: ben sizden yoruldum siz yorulmadınız)
"madem her yeri yeşil yapacaktınız o zaman ne bok yemeye 2b yasasını çıkarttınız a kokozlar" diye sormazlar mı adama? sorarlar. peki cevap verebilirler mi? hayır!