bugün

* tsk ile uzaktan yakından alakası olmayan,

* daha askerliğini bile yapmamış,

* ordunun nerede hangi birliği var, bu birliklerin mevcudu nedir, olması gereken mevcut nedir gibi soruların cevabını bilmeyi geçtim, böyle soruları sormayı bile aklına getirmemiş,

boş kafalı insanların bilmeden atıp tuttukları durum.

bir de şöyle bir şey var; başkbakan halka karşı sorumludur. genelkurmay başkanı'nın ise halka karşı bir sorumluluğu yoktur. onun sorumluluğu başbakanadır. bu yüzden, ordu ile probleminiz varsa, başbakana sorularınızı iletin. sizin muhatabınız genelkurmay başkanı değil. ha bunu niye söylüyorum? çünkü ordu siyasete karışmasın istiyorsunuz. e o zaman sorularınızı yanlış merciye yöneltirseniz, onu meşru kılan da siz olursunuz.

hem "ordu konuşmasın, genelkurmay başkanı sıradan bir memur" cart curt diyeceksin, hem de otta bokta hemen ordudan cevap bekleyeceksin.

madem genelkurmay başkanı sıradan bir memur, git soracağın hesabı onun amirinden sor. memuru amir yapma.
ilker başbuğ'un yüreklere su serpmeyen açıklaması.

zaten sayın ilker başbuğ'un bu konularda yetkisi yoktur, onun demesiyle olacak işler değil bunlar. halk oy kullanıp, vekillerini seçmiştir. onlar yasa tasarısı olarak meclise getirir, geçerse geçer, geçmezse geçmez.
çok makul gelmeyen abartılmış durum. askeri yerlerde erlerin bir cogunun bahçivanlık, çaycılık ve çöpcülükle meşgul edildiğini gördüğümde, demekki asker sayısı cok fazlaki bir kısmına böyle işler vererek boş kalmaları engelleniyor diye düşünüyordum. şimdi daha fazla alt seviye elemana ihtiyac duyuldugu söyleniyor; asker savasmak üzere egitilir; çaycılık, bahcivanlık yaptıgında askerliğin kutsallıgı kalmaz; çagırın belediyeden işçileri yapsınlar bahcivanlık.
doğru bir istatistiktir. bu kadro ne kadar canla başla çalışırsa çalışsın nizamiye çevresinden fışkıran otları bir tamam yolamaktadır keza.

(bkz: ot yolmak)
TSK'nin verimsizliğini gösteren istatistik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar