bugün

dün gibi yakın günlerdir. şimdi sünni rejimin ordusu oldu.
Tsk'nın davet edildiği/katıldığı herhangi bir toplantı yada programa bu cemaat yada hacı hoca takımından kimse giremezdi mesela.
Yenikapı ismindeki chp'yi yuhalama mitingde bunu açık ve seçik bir şekilde görebiliyoruz.
Siyaset sevmem siyaset muhabbetleri canımı sıkar lakin hükümetin yaptığı en iyi şey orduyu siyasetten uzaklaştırması oldu. Tsk cumhuriyet ordusu falan değildi hiç bir zaman da olmadı. Canları sıkıldıkça hükümeti bunalttı. Darbe yaparım ahanda yapıyorum. Bak tankları yürütüyorum diyerek hep kambur oldular.
son 3-5 senedir ordunun bir kaç binlik beyaz türk ailenin (aslında levanten ve sabetayistlerden ibarettir) ordusu olmaktan çıkıp, cumhurun ordusu olmasıyla başlayan günlerdir. bundan sıkıntı duyanların derdi ise artık halkın seçtiği yöneticilere ordu vasıtasıyla ayar veremeyecek olmalarıdır.
dün askerlerin gırtlağını kesen yobazların bugün orducu olması bizi uyandırmıyor mu?
Hangi mantık ile Tsk'nın bir kaç binlik bir elit! hatta levanten! falan olduğunu düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.

F tipi yapılanmanın eline geçmeden önce Anadolu'nun her yerinden pırıl pırıl çocukların gayet adil bir biçimde seçilip çok iyi bir eğitimden geçirilerek seçkin subaylara dönüştüğü kurum idi bu ordu.

Ailesinde, akrabaları arasında mahallesinde subay olmayan kaç kişi var şu memlekette.

Açın Genelkurmay Başkalarının biyografilerini okuyun yahu.

Bu kadar desteksiz sallamak sizin için bile fazla.
askerin darbe yapıp hükümetleri al aşağı ettiği günleri yaşımız yetmese de araştırarak öğreniyoruz.

beyaz türklerin ordusu iken, halkla arasında duvarlar var iken, şimdi halkın ordusu olma yolunda ilerliyor.

not: iş bu entry de parti propagandası yapılmamaktadır. bu partiler üstü bir meseledir. tsk sadece halkındır. hiç bir cemaatin, partinin, kendini elit zanneden, ülke üstünde tek söz sahibi olduğunu düşünen bir takım kişilerin değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar