bugün

Bir an iran kanalı mı açtım dediğim olaydır. Şok etmiştir.
Yani bi insanin kapali olmasi spiker olmasina engel degildir, zaten oyle oldugu zaman gerici olursunuz, bunu boyle bi algi icine sokup o insanlari toplumdan dislayarak. Birakin abi isteyen istedigini giysin yesin icsin, ama kimse birbirine karismamak kaydiyla. Sorun baskidir yani acik insanlar kapanmaya zorlandigi gun dananin kuyrugu kopar, oyle olmadikca bi sorun yok. Ama bu dini ogeyi de insanlarin gozune sokmak, kendi menfaati icin kullanmak da bu kisilere zarar veriyo, bunu kullanan siyasilerin vazgecmesi gerekli, boyle salak seylerle milleti bolmeyin zaten yeterince bolucu serefsiz var ulkede.
önemli olan işini nasıl yaptığıdır.
islam ve buna bağlı olan kapanmak bu toplumun kültüründe var olduğundan devletin televizyonunda görev almış bir vatandaştır.

Bunu kabüllenmek ve karşı çıkmamak aşağılamak hakkını doğurmayacağı gibi normal başka vatandaşa ödevdir.

Ama yok:

Trt devlet televizyonu olmaktan çıktı, bir parti kanalı oldu diyorsan;

Bu kapalı arkadaş yukarıda anlattığından ziyade başka bir amaç için orda diyorsan,

Nerdeyse her devlet kurumunda olduğu gibi trt de de kadrolaşma var, binlerce insanın hakkı yeniyor diyorsan

işte ben de ona varım.
tartışmalık bir konu bile değil. iranmış. Lan bi bitmediniz amk.
Demokrasiden bahsedenler neden bu kapali kesimi hazmedemiyor anlayabilmis degilim..
irana gitmemiş bir kişi beyanı. zira yırtık pantolon giyen kızlar dolu iranda.
Neden kapalı kişi spiker olamasın. Oraya gelmek için çok çalışmış çabalamış ki spiker olmuş. Ne yapalım dışlayalım mı zorla başını açmak için kampanya mı başlatalım. Bu ülkede açık olduğu kadar kapalı bayanda var ayrıca Cumhuriyet rejimiyle yönetilen bir ülkeyiz isteyen istediği gibi giyinebilir.
ya size ne allah aşkına. sanki kapalı diye konuşamıyor mu, haber anlatamıyor mu.
isterse çıplak olarakta işini görebilir.önemli olan ne giydiği değil ne yaptığıdır.
iran değil Türkiye. isterse jartiyer giyer sana ne. Demokratik ülkeyiz sana ne. Sana ne. Sana ne yani. Hahaha.
(bkz: feyza çiğdem tahmaz)
görsel
Başının açık olmasından ne farkı var bunu biri açıklasın bana. Papağan gibi tutturmuşsunuz araplaşma süreci bilmem ne. Mına koduklarım sabah akşam alkol tüketip, açık saçık kıyafetler giymek batılılaşmaysa siksinler öyle batılılaşmayı.
insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde gayet normal bir olaydır. Görevini iyi yaptığı sürece başı açık bir bayan spikerden ne farkı olacak?
baş örtüsü bir tarafınıza mı battı normaldir anormal olan bunu sorgulayan zihniyet.
daha önceden hilal tv'de çalışmaktaydı.
Tamamda dediğiniz olay her donemde oluyor. Hangi parti bastaysa devletin tüm kurumlari ona çalışıyor, calismazsa artik genel müdürler kendilerini bir sabah kapıda buluverirler. Kişisel yaklasmayalim bence. Birsey daha özgürlük özgürlüktür, sizene başörtüsünden. Başı açık tv'ye çıkıyorsa kapalida çıksın ne var bunda? Bu ülkede yobaz yobaz diyip tatava yapanlar gerçek yobazlardir.
Ulan Şu saçma zihniyet dedem zamanında da varmış halen de devam ediyor. Bu zihniyete sahip insanlara diyeceğim tek şey allaha yakın bize uzak olun.
Ya ne alakası var araplaşmayla? Özgürlük bir tek size gelince mi özgürlük oluyor? Kusura bakmayın ama şort giyen kızlara laf söylendiğinde özgürlükten, medenilikten dem vuruyorsunuz -bakmak hoşumuza gidiyor demiyorsunuz da- kapalı birini görünce neden gerici, yobaz oluyor? Ben gerçekten açık olmama rağmen çok takdir ediyorum türbanlı insanları. Gerçekten bu devirde iyi cesaret gösterdiklerini düşünüyordum. Kapalı insanlar okullara, üniversitelere, işe hatta bazı mekanlara bile alınmıyordu be. Laiklik laiklik diye geçinip laiklikle işi olmayan bir yığın gereksiz insansınız.
sokaklarda peçeli suriyelileri görmeye alıştık.

şehit cenazelerine alıştık.

türbanlı spikere de alışırız.

amaa..

bazı arkadaşlar, spiker hanım işini iyi yaparsa işin hakkını verirse falan demişte ona takıldım ben.

trt lan bu. yanlı yayın, yandaş yayın yapan devlet kanalı. akp propagandası yapan kanal. bu türbanlı hanımın önü açıksa bile bu kanalda körelir, kendisine yazık olur.

halbuki ana akım medyada tarafsız haber yapsa daha başarılı olur kanımca.
ne var lan bunda şaşılacak alıstınız, amk spikerlerin çatalları kesmeye haha.
hiçbir suç işlemeyen spikerdir. herkesin giydiğine kimse karışamaz!
çözüm süreci mecra değiştirmiş. normal şeyler; tıpkı dekolteli spikerlerde olduğu gibi.