bugün

adı Bob Norman Ross olan ve trt 2'de resim sevinci adlı programıyla bizleri ekrana kitleyen emerikalı ressam. yaptığı doğa resimleri yaklaşık yarım saat sürerdi ve biz ilk 20-25 dakika içinde ne yaptığını anlamazdık. o son fırça darbelerini vurunca yok artık deyip ortaya çıkan muhteşem manzara resmiyle büyülenirdik. kendisi 1995'te yakalandığı lenf kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiş. öldüğünü ilk öğrendiğimde yakın bir zamanda öldüğünü zannedip üzülmüştüm.

görsel
(bkz: bob ross)

aramaya inanmayıp farklı şekillerde karşımıza çıkan tonton ihtiyar. rahmetli.

sevilen bir kişidir kendisi. emmim olsun isterdim o kadar yani. yine de (bkz: bob ross) başlığında yorumlanmalı diye düşünüyorum.

(bkz: kel kafasına şapka takan siyasetçi)
(bkz: süleyman demirel)

(bkz: tnt deki bir dizide türkiye yi kurtaran adam)
(bkz: polat alemdar)

(bkz: kanal d deki konuşma özürlü haber spikeri)
(bkz: mehmet ali birant)
keyifle izlenen programın ressamıdır kendisi. çocukluğumu hatırlatır bana. her pazar öğle saatlerinde programın başlamasını dört gözle beklerdik.
'Dağın yamaçlarını daha fazla belli etmek için fırçamın ucunu yeşile bandırıyorum' gibi saçma sapan bir dublörü olan tatlı bir programdı.
(bkz: bob ross).
an itibariyle yayındadır. evet.
"Belki burada mutlu bir ağaç yaşıyordur." diyendir.
"Evet şimdi de biraz mavi, biraz da kırmızı alıyoruz. Eveet işte böyle. Şimdi de bir parça bu karışımdan alıp nazikçe tuvale sürüyoruz. Şuraya da bir ağaç yapalım eveeet."
(bkz: kıvırcık abi)
adamı türkçe biliyor zannederdik .
anıların canlanmasına vesile olan amcadır.

kimilerine resim sanatını sevdirdiği muhakkaktır.