bugün

''spora siyaset karışmasın'' gibi bahanelere sığınarak içişleri bakanlığı tarafından yapılacağı açıklanan düzenleme. spora siyaset bulaşmaz diyen de bunlar, kasımpaşa'nın stadına recep tayyip erdoğan adını veren de bunlar. bir ironi daha.
halkından ürkmek, bir o kadar da korkmak anlamını çıkaracağımız sistematik yasalardır.
Tribünlerde " Başbakan Tayyip " falan gibi tezahüratlar yaptığınız takdir de yaptırıma uğramayacağınızı düşündüğüm olay. Ama " Hükümet istifa " denilirse, aman aman.
ben de taraftarımı biliyorsam bu taraftar beni yanıltmayacaktır ve birikmiş öfkesini tribünde gösterecektir. Ha bunu sen istersen yayıncı kuruluşla ister yasalarla engelle ister kamera koy. Ilk etapta bunu yasaklayamazsın devlet. Benim taraftarım gerekirse maskesini yanında götürür sloganını dövizine yazar. Televizyondan değil internetten görürüz biz onu. Canım devletim ve sayın yetkili abilerim size de kolay gelsin.
her yerde yazan ama yaptırımının bir türlü söylenmediği yasak. cezası ne bunun ? ayrıca sahadaki futbolcuya , teknik direktöre , rakip takım taraftarlarına küfretmek yasak değil bu yasak. huur çocukları sizi.