ülkemizde ezilen, hor görülen, yok sayılan, hakları verilmeyen bir topluluktur. hastalıklı veya kendi tercihleridir bu kimseye ilgilendirmez.

önemli olan bu insanların varlığından çocuklara bahsetmemektir. taa ki genç olana kadar. çünkü bir çocuk ahlaklı yetiştirilmeli. aile ve devlet bunun için elinden geleni yapmalı.

travesti ve gaylara zarar verilmemeli. bunlara belirli haklar verilmeli. mesela neler olabilir. bir kere travesti ve gaylar eğitilmelidir. hastalıksa hastaneye yatırılmalıdıdırlar. ben iki taraftan bakıyorum.

seks işçiliği sorunu çözülmeli. travestiler kendilerini satarsa bu kötü bakış açısı değişmez. devlet fabrikalar kurup veya kamuya memur alımı gibi (eminim eğitimli travesti ve gaylar çoktur.) pozitif çözümler sunmalı.

muhafazakar kesimin bakışı...

pek umutlu değilim. dinciler ve muhafazakarlar kesinlikle suçlanmamalı.
çünkü muhafazakarlığın temel taşı ailedir. aile tanımına uygun olmayan travesti ve gaylar bu kesimden pekte destek göremeyeceklerdir.

iyilik yapmıyorsa kötülükte yapmasın ilkesi burda işimize yarıyacak. muhafazakar ve dinciler kendilerinden uzak değerlerine zararı minimumda tutacak travesti ve gaylara pek bulaşmıcak ve uğraşmıcaktır.

önemli olan birbirilerine saygılı olmak değil çıkardır. muhafazakar ve dincilere karsı protesto yapmak faydalarına olmayacaktır.

eğitim önemlidir ama halkımızın büyük bir kısmı eğitimsizdir. şiddet ve çatışma eğitimsizlikten kaynaklanır. konuşarak her şey daha olumlu olabilir. çözüm olmasa bile. bazı haklar alınabilir. bazen saygı bazen çıkar. ne tam saygı ne de tam çıkarla bu iş olmaz.

her ne koşulda olursa olsun travesti ve gaylar seks işçiliğini bırakmalı veya minimize etmeli. kimse açlıktan ölmüyor türkiye'de.
Gidiniz;
(bkz: Psikiyatri doktoru)