bugün

mersin'de gerçekleşen olaydır. sokakta insanlar sizleri görmek istemiyor, rahatsız ediyorsunuz denilerek yaka paça polis şiddetine maruz kalan lgbti aktivisti figen'in kendini denize atarak, hayatına son vermesi olayıdır. bilmiyorum bu insan öldüğünde rahatsız olan ahlak bekçileri, muhafazakâr yanımızın bi tarafı soğudu mu? daha ne kadar insanımız tercihlerinden dolayı aile ve çevre baskısına maruz kalıp yaşamına son verecek? hırsızların, katillerin, rüşvetçilerin etrafında ordu gibi dolaşan polislerimiz ne zaman diğer insanların yaşama hakkını da güvence altına alacak?

saygı ve hoşgörü...

not: lgbti'li birey değilim

edit: lgbti'li birey değilim açıklaması ben de Lgbti değilim ancak onları anlayabiliyorum açıklamasıdır. elbette bu açıklamayı kendi normları dışı görüşleri kabul etmeyen zihniyet yüzünden yapanlar var ama ben onlardan değilim.
savunuyorsam her şeyi göze alarak savunmalıyım, savunmalıyız.
insanı lgbt li değilim açıklaması yapmaya zorlayan zihniyetin ürünüdür. Doğmayı isteyip istemediğimiz bize sorulmadığı gibi hangi cinsel kimlikte doğmak istediğimiz de sorulmuyor.

senin, benim ne kadar yaşamaya hakkımız varsa bu insanların da var. biz sivilcemizi, göbeğimizi, kılımızı, tüyümüzü dert ederken o insanların dertleriyle bi kıyaslama yaparsak aslında hayatlarının ne kadar da zor olduğunu anlayabiliriz.

http://www.benimcocugumbelgeseli.com/