bugün

yeri geldiginde caninizi, malinizi kurtaracak eylem. her sey takdiri ilahi tabi ama bu tur onlemlerin onemi cok fazla. bir kac gun once, otogarda bir isim vardi. en sag seritten sakin bir sekilde ilerliyordum.
suratim 70 ila 80 km arasi birden bire bir hyundai panelvan en sol seritten en sag seride, onume gecti.
var gucuyle frena abandi surucu. ne oldugunu anlayamadim, son anda toparlayip freni kokledim. zor durdum, otomatik olarak dortlu flasorler yandi benim, aracta oyle bir ozellik olamasa benim aklima gelmez.
sonra dikiz aynasindan arkama baktim, arkamdaki aracin soforunun surati carsamba pazarina donmus emniyet seridine girerek zorla durabilmisti. saniyeler icinde oldu tum bunlar.ardindan sol dis aynaya baktim koca bir cargo kamyon sag seritten son surat ustume dogru geliyordu sahadet getirip basimin ellerimin arasina aldim. hic umudum yoktu, ne olduysa yanimdan, aracimi adeta yalayarak gecip gitti kamyon. olayin sokunu atlatamadim, aracimi saga cekip sakinlesmek icin bekledim. sonra anladim dortlu flasorler sayesinde kurtulmustum. allah kimseye yasatmasin. eger bu sekil bir uyari yapma sansim olmasaydi kesinlikle ve kesinlikle, attaaa.
özellikle viraj sonrasında bir anda peydah olan trafikte önemi büyük olan eylemdir. virajı önce bitirip trafiği gören araç, arkadakileri uyararak herkesin sağlıklı fren yapmasını sağlar. kısaca çok basit fakat çok önemi büyük eylemdir.
Özellikle yola köpek, sığır vs çıktığında yapılmalıdır.