bugün

babanneden babanneye değişen tepkiler verilir.

mesela benim babannem.

ankarada karlı kış günlerinden birinde okuldan hastalığı bahane edip eve kaçmıştım. evde bunaldım üst katımızda oturan babannemi ziyarete çıktım. babannem gece 1 gibi yattı. bende çıktım balkona bi sigara içeyim dedim. babannemin sigara içtiğimden haberi yok tabii. ama balkon 1 metre karla dolmuş. duramadım abi girdim odaya. ısıtıcıyı açtım balkonun önüne koydum içerde sigara içiyorum o zamanki aklımla ısıtıcı da balkondan giren soğuk havayı ısıtacak. birden kapı açıldı. tam da sigaradan bi nefes almış onun dumanını üflüyorum. baktım babannem. fırlattım sigarayı balkondan aşşağı. o sırada babannem söylene söylene çıktı odadan. anne baba bilmiyor tabii. dedim siki tuttuğumuzun resmidir gitti babama söylicek. 1 dk geçti ben bunları düşünürken. hemen çıktım odadan koridorda babannemi arıyorum. en son yatak odasına baktım. babannem yatmış. açtım ışığı. babanne dedim babama falan söylicek misin. yok dedi banane içersen iç git balkonda iç yazık değil mi o ısıtıcıyı da açmışsın orda israf yapıyosun. kapadım ışığı geçtim içeri amk. halbusem sigara sağlığa zararlıydı ve babannemin bana içme bidaha babana söylerim falan demesini beklerdim. o ısıtıcıyı yaktığım için elektrik faturasının kabarık geleceğinden şikayet etmişti bana. vay amk dedim. peki.