bugün

Tipsizlik gerçekten başa beladır, çok samimi bir arkadaşım vardı ve kendini tipsiz hissederdi.Öyle bi ruh halindeydi ki konuşurken insanların yüzüne bile bakamazdı.Aslında tipi yerindeydi yakışıklı denilemezdi ama göze çarpan olumsuz bir yanı yoktu fakat kendini ben tipsizim diye şartlandırmış olacak ki gündelik yaşantısında türlü sıkıntılar çekerdi,dolmuşa yalnız binemez sürekli beni çağırır benimle takılırdı.Bir dükkana girdiğinde hayırlı işler,selamun aleykum minvalindeki sözleri söyleyemezdi.Kızlarla ilişkisi iletişimini saymıyorum bile,yazık oldu çocuğa ömrünün en güzel yılları bir takıntı uğruna heba oldu.
(bkz: ben değil bir arkadaş)
Doğrudur.
tipsizim arkadaş, kabul ediyorum. Derdi de çoktur. Ama dünyalar güzeli iki adet sevgilim oldu. Biri bana gerçekten aşıktı ancak genç yaşta vefat etti, diğeri ise galiba bana aşık değildi ama hayatımın en güzel anlarını onunla beraber yaşadım. ikisinin de bir sürü platonik aşkı vardı ve kağıt üstünde beni sikip atacak yakışıklılığa sahiptiler. Nedense beni seçtiler. Galiba evet geri zekalı bunlar. Lan ben bile kendime bakmıyorum ayna karşısında, size nooluyo.

Edit: imla.
yaşayan bilir.
özellikle ergenlikte şiddetlenen aynaya bakma dürtüsünü yenmesi gereken insan topluluğudur. sonunda merakına yenilerek aynada gördüğü yansımasının kendisi olduğunu idrak etmesi birkaç dakikasını alır. tipsiz olduğu yetmezmiş gibi çevresindeki herkes güzeldir ve bu çoğu zaman içler acısı bir durumdur. zamanla ''ben kendimle barışığım heheh'' diye avutmalar başlar ve kendi kusurlarıyla dalga geçme evresine girer. özellikle kızlarda bu sorun daha da karmaşıklaşır. bütün güzel hatunların arkasından ''aman ne de koca götü var'' diye dedikodular yaymaya başlanır. ancak ergenliğin bitmesiyle bu dönem tamamlanır. abazan erkekler artık iç güzellik kavramıyla tanışır. böylece her malın bir alıcısı vardır sözü söylenmiş olur.
dert degildir.. hatunsan catallari arzi endam ettirirsin; erkeksen sakal birakirsin..
(bkz: yazar burada kendisini anlatmış)
Durduk yere küfür yeyip dalga konusudur daha ağzımı açmamışken .