bugün

kimseyi kandıramayacak kişidir. komünist olmak da bi zeka seviyesinden sonra.
komunizmi bilmeyen kişidir. *
düşünceleri hanya da davranışları ve tarzı konya da olan insan modeli.
kommünizmi moda bir akım, hava atılabilecek bir ekol sanmaktadır.
orak çekiç tikky.
(bkz: dass qapitalll)
çoğu yurdum insanının "müslümanız elhamdülillah" diyip, bağlı bulunduğu dinin şartlarını sayılması istendiğinde sayamayıp kıvırdığı gibi, bu partiye mensup kişilere "komünist" ve "komünizm" terimlerini açıklanması istendiğinde aynı geri vitesi yaparlar. hoş bu terimleri ezberden söyleyenleri ise ellerinde coco-cola ile mc donalts'lardan çıkmazlar.

zorlamayla mı yapıyorlar hayır.

farklı olmanın, saçları uzatıp top sakal bırakıp, liberal dünya düşleri kurmak ne kadar eğlenceli bir bilseniz. karl marx okuyup, marlboro üfleyerek vatan kurtarırlar. işçinin yanındayız diyerek sesleri kısılır mitinglerde, yine aynı mitingde erkan baş'ı beklerken çekirdekleri yerlere atarlar. dedim ya, amaç kıldan türevlenmiş bir surete jöle düşürmemek. tıpkı tüpü bitmiş televizyon gibi.

ses var görüntü yok!

tedavisi de var elbet. ergenler için evlilik başladığı an. yok evlilik başladığı an yakalanılırsa iyi para kazanmaya başlanıldığı an. eğer 30 yaş duvarına dayanıldığında hala gelecek adına bir çivi çakılmamışsa artık yapacak pek bişey kalmıyor. zira zihinler tutkal misali kemikleştiriyor bu düşünceleri. babam mesela, hala ecevit diyor. baba, diyorum. öldü adam. karaoğlan yok artık. "-ama ağlum...." ne oğlumu? boşversene!

ne anlatıyorduk hafız? dağıttım konuyu. neyse işte, en iyi kominizm, karnının doyduğu, karının isteklerine cevap verebileceğin kadar kazanabildiğin para, ve çocuklarınla ilgilenebilecek süre ayırabileceğin iş. budur. ha bunu nerde bulacağım ben, nerde bu imkanlar, vatan millet sakarya çığlığı atacaksan önce geçmişini bir kurcala. işte o zaman vicdanınla çenen aynı cümleleri söyleyecek. neyse konuyu toplamıyorum. ama söyleyeceklerim daha bitmedi.
"ay çok diyalektıııık"diyen tikidir.
Her sahte komistlerin arkasından konusulan replik, hatta dedikodu.
+Konvers giyer, Mekdanıld'sa gider bu tikky kominolar.

Bu muhabbeti yapan ne giyer, ne içer acaba.
bayıldığım tiplerdir. başımdan geçen bir anımı paylaşmak istiyorum;

2007 yazı, bağdat caddesinde starbucksa çağardı bir arkadaşım atladım gittim. bir arkadaşım gelecek dedi, ok dedim. yalnız arkadaşım komünisttir üzerine gitme sakın dedi, ok dedim. önümüzde kırmızı bir bmw durdu. içerisinden armani kotlu (kıçında kocaman armani yazıyordu ordan biliyorum), kocaman raybann gözlüklü bir abla indi. yanımıza geldi, arkadaşla öpüştü benim elimi sıktı oturdu ve şunu söyledi "ay eylemdeydim vıcık vıcık oldum".

arkadaşlarım malesef en üzüldüğüm olay bu güzel türkiyemiz'de. insanlar kendileri ile çelişmeden yapsa bazı şeyleri saygımız çok daha fazla olacak. ama bunu sadece komünisti yapmıyor ki hepsi yapıyor. türbanlısı geliyor afedersin öyle bir giyinmiş ki bütün vucüt meydanda. e ben ne anladım tübandan? kemalisti geliyor ağzını açıyor kelime çıkmıyor e atatürk bir düşünce adamı, akıl adamı sen onun yolundan gidiyorsan okumak zorundasın, öğrenmek zorundasın çünkü seni güçlü yapan adam "o". ülkücüsü geliyor saçlar emo, yaş daha 16 elde tesbih ulan bizim zamanımızda ülkücü olmak adam olmaktı, şimdi olmuş kurtlar vadisi.

işte böyleleri yüzünden boku çıktı herşeyin. memlekette bir tane apolitik adam yok a.q. herkes çok biliyor. ama sorsan kimse birşey bilmiyor.