bugün

Bu oyun dünyanın en iyi oyunu değilse ben birşey bilmiyorum 2005 yılında yapılmış böyle kaliteli bir oyun yok şimdi bile online oynayınca çok sarıyor.
ilk oyundaki kahramanlarımızın yerine aynı skilleri kullanan farklı karakterler gelmiştir.

ilk oyuna göre acayip kolaydır ama ilk oyunu öneririm.

internet kafede oynardık hey gidi.
bu oyunu keşfettiğim de keşke daha önce keşfetseymişim diyorum oyun şimdiki oyunlardan çok zevkli neymiş öyle pubg lol alın size bfme hele ki yüzüklerin efendisi seviyorsanız.

online oynamak isteyen varsa : gameranger indirebilirler bir sürü oda var ve ortadünyacom adlı twitch kanalını takip edebilirler.

efsanevi oyundur.
Yılların eskitemediği oyun,yıllar sonra aklıma geldi can sıkıntısından yükleyeyim dedim, çocuk gibi saatlerce kalkmadım hala aynı tat..

Cücelerden nefret etmemi sağlayan oyundur ayrıca..resmen benim kontram adamlar, alınca vasat kullanıyorum, rakipteyken zorlanıyorum..kıçıkırık brutal dwarf'ı bile sinir ediyordu zamanında..

Elfler candır
Elves'i seçtiğim zaman allahı bile devirebileceğim oyun.

Mirkwood veya lorien gibi bir haritadaysa eğer.
http://www.moddb.com/mods/rj-rotwk
güzel bir oyun fakat gelişme aşamaları kısa.

sadece tarla ve oduncu(kötü ırklarda) var.
onlineda beni delirten karşıda goblinler varken sur kurmaya çalışan arkadaşların olduğu oyundu zamanında. ulan hem delirirdim hemde ne gülerdim herif 10 dakka uğraşıyor ölçüp biçip kuruyor karşıdaki adamlar bi geliyor hoplaya zıplaya geçiyordu.bide tom bombadil i bizim basede doğurtup karşı base a kadar yürütün ayrıca cüce hero yapıp ismini cüce koyan. güzel zamanlardı.
goblins in büyük örümceklerine çözüm yok gerçekten.
Tek başına iki brutalı indirmeden gruba falan girme.
6 arkadaş buluşup, internet kafeden ağa bağlanıp multiplayer oynamanın zevkini hiçbir oyundan alamıyorum. cidden çok güzel bir strateji oyunu. bfme 1 deki gandalf ın yıkıcı gücü yok. ancak burada aragorn ve legolas oldukça sağlam. ancak ben gimli'nin yeteneklerini ayrı seviyorum.
Gerçek zamanlı strateji oyunlarinin krali olmakla beraber serinin 3. oyunun olmamasi uzmustur.
online oynayarak kendimi geliştirdim fakat geçen pro birisine denk geldim.gerçekten bu oyunda pro ile rakip olmayın.zamanınıza yazık..
Olsaydı da yapsaydık dediğim oyun.
online oynamak isteyen varsa ulaşabileceği oyun. eskiden arkadaşla çok oynardık ama artık zaman yok.
yılların eskitemedigi oyun. senesine gore oldukça hoş grafikleri vardır.

gözlemlediğim kadarıyla oyunun en iyi ırkı elfler. menlerde çok iyi. elflerle basa çıkabilecek menler ve isengard.

gelelim mordora. mordorda savunma yok. diğer oyuncularla güç dengesi yapabilmek için sürekli hero ve attack troll basmak lazim. attack troll oyunun en iyi elemanlarından. ancak çok yavaş çıkarılıyor. birde fillerle attack trollerden oluşan bir ordu yaparsanız çok ise yarar. mordorlarin yaya birlikleri çok zayıf. yanlarinada herolari katarsiniz efsane olur.

isengardda çok hoş uruk hailer is yapıyor. ancak isengardi aldigimizda bu sefer troll basamiyoruz.

2 vs 2 de men-mordor veya men-elf seçeneği daha mantıklı gözüküyor.

not: isengardda uruk berserker müthiş is yapıyor. 5 tane uruk hai, 5 tane okçu, 4 tane warg ordusu çıkarın. geri kalan full uruk berserker olsun. yenilmez ordu oluşuyor resmen.
son 1 hafta uykusuz geceler gecirmemi saglamis oyun . ustunden ne kadar zaman gecerse gecsin hala eglendiren asla baymayan super bisey. 2 brutal aliyor botlarla ama olsun.swh
Tartışmasız en güçlü ırk men dir. kalede eomer gibi bir farm, aragorn gibi yok edici, faramir gibi uzakçı heroların bulunduğu okçuların skilleri ile mirkwoodları bile dize getirdiği kılıçlı ünitenin bedava olması (100) mızraklı ünitelerin kılıçlıları bile yenmesi ile zaten açık ara üstünlüğü elinde bulunduran men de apayrı bir güç daha vardır oda rohirrim şayet bu atlıları zırhlayıp 2 taburun önüne eomeri koyduğunuz anda rakibi yok edecek gücü elinize alırsınız.
Orjinal oyunda brutal fazla zorlamıyor da walroth diye bi mod var daha ne oluyor demeden melkor fırlıyor mk. Hadi yine o olsa iyi ordu daha da beter.
eğer karşınızdaki brutal mordor yüzüğü ele geçirdiyse yenme ihtimalinizin çok düşük olduğu oyun. ardı arkası kesilmeyen ordularla yükleniyorlar amk. sonra rohirrimler ve hayaletler yardımıyla bu orduları halledip rahat bir nefes aldım derken bir şey "ahşil" "ığaa" diyerek geliyor. evet tam da tahmin ettiğiniz gibi. bu sauron. elindeki kocaman topuzuyla adamlarınızı 5'er 10'ar alıyor siz de oyunu terkediyorsunuz.
Birincisinden daha çok zevk veremeyen oyundur. Ne olursa olsun legolas ve mirkwood okçularının bir süre hayatta kalabilirlerse ezici güç olduğu oyundur da aynı zamanda. Bombard skilini iyi kullanabilmek de oyunun en iyi savunmasıdır kanımca. Bir de yanında kendi kahramanınız oldu mu tadından yenmez. Ben büyücü olup milleti ordan oraya ışınlayarak hilal taktiği uygularım halen de oynarız uygularım. Demek istediğim şudur ki ırkcıyım evet elfler daha üstündür.
elflerin güçsüz olduğu oyun. galadriele rağmen bir türlü karşımdaki iki oyuncuyu* yenemeyince anladım. yıkıcı kuvveti yok elflerin* ve o kuşlar çok güçsüz. takım arkadaşlarımın da etkisi var tabii ama benim o orduyla surlardan içeri girebilmem gerekirdi en azından.
cüceler fenadır fenadır.
iki sene önce elflerle takıldığım, bi hafta önce ciddi ciddi stratejisine başladığım oyundur. o haritaların hepsinde brutallar yenilecek başka çare yok!
oyunda en sağlam savunma elf ve insan ırklarındadır. mordor, isengard ve goblinlerle oynamak zevkli olsa da bir o kadar savunma yapamamanın sıkıntısını çekersiniz. strateji oyunlarında kilometre taşlarından biri olarak görüyorum. online oynama seçeneğinin kaldırılmış olması ise büyük handikap.
lise iki de okuldan kaçıp topluca oynamaya gittiğimiz, ender strateji oyunlarından biridir.