bugün

dindar insanlara saç baş yolduran olay. iran devlet televizyonunda sunuculuk yapan Azadeh Namdari'nin isviçre tatilinde başı açık ve rahat görüntüler vermesidir. spiker tesettür savunucusu olarak biliniyor ve "allah'a şükür tesettürlüyüm" sözü meşhur. bu ne rezalet arkadaş ya. haber kanalları elindeki şeyin içki olduğunu belirtse de markasını göremediğim için yorum yapmayı istemiyorum. olay yeterince iğrenç zaten.

allaha şükür tesettürlüyüm derken:

görsel

allaha şükür isviçredeyim derken:

görsel
din bezirganları hangi şeriattan olursa olsun, her coğrafyada aynı " üretimin " değişik versiyonudurlar.
binlerce yıldır böyleydiler ve böyle kalacaklar.
dinden geçinen asalaklarda ahlakı sorgulamak " aptallıktır "

kendi halkına kara çarçaf, kendileri bikini- yokkini diyen suudi prens ve prensesleri gibi.

görsel
ülkesinde 2 metre kumaştan parayı cukkalayan hatunun medeni ülkede özüne dönmesidir.

bu tiplere prim yaptıran salaklar düşünsün.
ilk fotoğrafa bakınca acaba sadece saçını açıp hani öyle bi boş mu bulundu dedim de, öyle değilmiş. normal tamamen rahat haliyle görüntülenmiş. bayaa bi laikçi bu.

görsel
iran için normal bir durumdur, bunlar devrim öncesi şahcı devrim sonrası göt korkusundan kerhen humeynici olan insanlardır.

Net söylüyorum bugün iranda sistem değişsin millet ibizadaymış gibi giyinip yaşamaya başlar.
Allah'ı sadece mezarlıkta var zanneden KARABAŞLAR'dan çok ta farklı olmayan bir durum bir de Allah düğünleri göremiyor zanneden PARLAKBAŞLAR var. (burda ki parlak zeka değil baştır, parlaklık sim çuvalından kaynaklı.)
Onun için, islam= Allah ın ve rasulunun parayı, pulu, siyaseti, adaleti, gelir dağılımını ayarlayıp yönetmesi; ezen ve sömürenlere; kul hakkı yiyenlere hadlerini bildirmesidir diye haykırıyoruz ya.

Lan senin namazından, orucundan, cübbenden, sakalından bana ne!
Ne çekiyorsak yukarda yazdığım verileri sakalla,çarşafla, zikir çekmeyle, cübbe ile perdeleyen orospu çocuklarından çekiyoruz.

4 halifenin şehadete ermesinden sonra, yasalar ve kanunlardan oluşan islam gitmiş, yerine para ve mal yığmanın serbest olduğu, işçi hakkı ile pazara devletin karışmadığı; piyasası tamamen " güçlü olan ayakta kalır" mantığına dayalı; insanların kayıp ettikleri haklarını dualar ve ibadetlerle Allah tan pat diye beklediği bir din anlayışı gelmiştir.

Arkadaşlara tavsiyem kimin samimi kimin iki yüzlü olduğunu ortaya koymak için paraya baksınlar. Etrafta çarşafıyla, sakalıyla, cübbesiyle, diliyle sivrilen insanların hayatlarını ne ile idame ettiklerine baksınlar, her şey orda ortaya çıkıyor.
zaten, iran'lıların, daha uçaktan inmeden, açılıp, tesettürlerini bile uçakta bıraktıklarını biliyoruz.
o yüzden gayet doğal olan, yada olması beklenen bu davranış, spikerin tesettürü savunup şükretmesiyle, olayı olağandan çıkarıp çirkinleştiriyor.
istediğini yapar kardeş, onlarda koyun gibi kadının her söylediğinr inanmasaymış.