bugün

onca teknolojinin orduya kazandırılması, onca tecrübe kazanılmasına karşın hala bir adım bile öteye gidilemeyen noktadır. üzülüyorum bu halimize. hayır, 5 bin kişilik bir kalashnikof hammalını bitiremeyen bir ordu nasıl oluyor da bu ülkenin en güvendiği kurum oluyor? daha kendi askerini korumaktan aciz, pkk'lı ile çobanı ayıramayan bir ordu benim en güvendiğim kurum olamaycaktır asla.

ilker başbuğ paşamızın son vecizesi de geldi:

"Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütünün 7 askeri şehit ettiği Çukurca Hantepe'deki kanlı baskını, Heron'un kamerasından izlemekle yetinen 30 birimden hesap sormak yerine görüntülerin basına sızmasıyla ilgili soruşturma başlattı."
gelinen nokta terörle mücadelede techizatın önemini tekrar acı acı kafamıza vuruyor maalesef. bu noktada geceleri kör olan bir savunma gücü baskın yiyen mevziye gönderebilecek gece görüşlü yeteri kadar hava ve kara gücü olmayan bir ordu.ötv ye yine zam yapılsın ama bu sefer cari açık için değil ordumuzun gece de bütün techizatlarını kullanabilmesini sağlayacak modernizasyon yapılanması için kullanılsın.
nokta yoktur efendim o noktanin üstüne bundan tam bir yil önce kirmizi halilar serilmistir.
1978 yılında italyan Marksist Kızıl Tugayı Aldo Moro yu öldürünce, örgütün tabanından 1 milyon sosyalist insan yürümüş. O gün Kzıl Tugayları bitişi başlamış. Aynı şey Bask olayında da oldu. Bask halkı yürüyüşe geçti, isyan etti Eta nın sonu geldi. ingiliz IRA sı mesela. Bizim devam edecek silahımız ve adamız vardı, ama irlanda halkı isyan edince sebebimiz kalmadı dediler ve 2005 de IRA meselesi çözüldü. Bu durumda özellikle bölgede yaşayan kürt vatandaşlarımızada görev düşüyor. Ergen korkusu deniyor buna. Değişimler oluyor ve bundan utandığı için, korktuğu için konu üzerine konuşamıyor ve yokmuş gibi davranıyoruz.
Bence kürt vatandaşlar ayaklansın. En azından Kürt aydınlar konuşssun artık. Konuşssunlar ki laf icabı söylenen pkk başka şeydir kürtler başka şeydir ayrımı ortaya çıksın.
bir arpa boyu yol kat edilememiş olan noktadır. hatta ütopyadır. terörün demokratik hak(!) olarak gösterildiği, türk olduğunu söyleyenin faşist olarak damgalandığı, komutanların hapse atıldığı, askerinin anlık istihparatlarla ölmekten hiç de öyle yan gelip yatamadığı, siyasetçilerin uyuduğu, her katliamdan sonra 'soğukkanlılığa davet edilen' insanların yaşadığı bir ülkede zaten öyle bir noktadan da söz edilemez.
bıçak kemiğe dayanmıştır. hükümet çok kararlıdır(!)...
görsel
görsel
(bkz: start)
maalesef gelinemeyen noktadır. şehit vermeyi basit bir olay gibi görmektir.
sözün bittiği yerdeyiz.
beşir atalay gibi kifayetsizler elinde murdar olmuş, vecdi gönül eliyle çürümüş, tayyip erdoğan tarafından seyredilmiş bir noktadır. yeter artık, askerler disiplin koğuşu adı altında işkenceye uğrarken, terörle mücadele ediliyormuş gibi yapılırken sen filistin davasının bayraktarlığına soyundun. önce vazifeni yap, vazifen olmayan işlere sonra bak.