bugün

(bkz: hani lan nerede)
aklı başında, silahla, savaşla hiçbir şeyin düzelmeyeceğinin farkında olan yurdum insanıdır.
fikirlerini bir çok platformda paylaşmalarını dört gözle beklediğim insanlardır.
klavye başında üretimsizlikten kaynaklı açılmış başlık, gerçi malzeme kürtse saldırmak için sıra bekleyen çok "insan" var. bu durum yazar arkadaşların zekasını çok yormadan kelime oyunlarıyla daha çok başlık açacağı anlamına geliyor.

bu başlığın birde ironik tarafı var, sevgili kürt düşmanı "nasyonal demokrat" kardeşlerim. evet ben terörün her türlüsüne karşıyım, köyleri yakılan, yıkılan, zorla boşaltılan, zorla bok yedirilen, inkar edilen, 11 yaşındaki çocuğun sırtına yaşından çok kurşun boşaltan, ismi, konuşması yıllarca yasaklanan, cezaevlerinde binlerce insana yapılan işkencelere, OHAL de uygulanan teröre de karşıyım. bunlar terör değil, bunlar bekaası için yapılan münferit olaylardır.

bir kişiyi öldüren bütün insanlığı öldürmüş olur.

alakasız:http://www.taraf.com.tr/makale/9056.htm
artık gidişatın iyi olmadığının farkında olan kişilerdir. barış olmasını huzurlu yaşamayı umut edip bekleyenlerdir.
öz be öz kardeşlerimizdir. keşke diğerleride öyle olsa kelimelerini bilinçaltımın derinliklerinden bilinç üstüne çıkarır. ama diğerleri öyle olmadığından ve olamayacağından küt yine aşağı düşer.
hepsinin öyle olması dileğiyle.
(bkz: boş küme)
aslında hayli kalabalık bir grup oluşturan kürtlerdir. böyle insanlar benim çevremde de vardır.