bugün

türkiye'nin büyük çoğunluğunun anlayamadığı fark. bu çoğunluk iki zıt kutup olarak tezahür ediyor, hemen bakıyoruz:

-ilk grup pkk ve onunla arasına mesafe koymayan dtp yüzünden tüm kürt halkını genelliyor, bu insanların gerçekten bir takım haklara sahip olması gerekirken sikim gibi dümdüz mantığıyla kafasına göre memleket meseleleri hakkında yorum üretiyor.

-ikinci grup ise pkk ve onunla arasına mesafe koymayan dtp'ye gelen tepkileri default olarak kürt halkına gelmiş olarak kabul ediyor; küçük enişte hevesiyle bir halkın, bir azınlığın hakkını savunmak adı altında sıçıp sıvıyor üstüne cilasını atıyor.

tüm bu montofonlara kafam girsin. birileri tarafından oluşturulmak istenen ortamın birer piyonu oldukları için. at, fil ve vezir de girebilir.
kısmen doğru bir yaklaşım. etnik köken ile terör örgütü arasında fark olabilir.

fakat pkk ile dtp arasında herhangi bir fark görmemize engel olan dtp dir. sen git apo posterleri açtır mitinglerinde kongrelerinde sonra biz siyasi partiyiz alakamız yok de. olmaz öyle şey.

gel gelelim etnik köken ile siyasi parti farkına. ben mi alıyorum kardeşim güneydoğu'da o kadar oyu? demek ki bağdaştırılabilecek bir durum.

bunları gören kişi kürt = dtp = pkk genellemesi yapıyor. hepsi destekliyor demiyorum. ama dışarıdan görünen o. açıkçası ben dtp yi desteklemiyorum diyen kürt görmedim. o da farklı bir tartışma konusu.
habur'daki manzaradan sonra kalmamış farktır.

http://img.turkmedya.tv/i...dee659042d67e78f/280/200/
bir terör örgütü ve siyasi partinin yediği haltlar doğrultusunda bir etnik kökenin zaten evvelden beridir var olan bir takım haklarını göz ardı etmenin yanlışlığı nedeniyle idrak edilmesi önemli bir farktır. o etnik kökenden o siyasi partiye oy gidiyor diye o siyasi parti mevcut olsa da olmasa da var olacak bir takım hakları yok saymak, o halka ayrı bakmak/hor görmek yanlıştır.

peki o halk o partiye neden mi oy veriyor? belirtildiği üzere dtp iki yüzlülük yaptığından dolayı ordaki cahil ve kolay kandırılabilir halkı manipüle edebildiğinden dolayı. zannedildiği gibi ırkla, kökenle değil direk insan faktörüyle alakalı. o halkın çoğunun dtp'ye oy vermesi göz yanılmasına yol açmaktadır.

ayrıca o halkın cahil kalmasının sebebi de şimdiye kadarki hükümetlerdir. bir nevi ekilen biçiliyor ancak biçilen şeylerin yaptığı da yanlış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar