bugün

kimi camilerde olağan bir olaydır.
özellikle de teravih namazını hatimle kıldıran camilerde * görülür.
her rekatta 10 sayfa kuran okunur. bir süre sonra sesin nefesin yetersiz kalmasından ötürü 10 ar rekattan iki imam kıldırır. yadırganacak bir durum yoktur.

diğer hallerde pek alışılmadık olmakla beraber oluan şartlara bağlı olarak * * * imam değişikliği yapılabilir. değişecek imamın rekatı tamamlayıp selam vermesi gerekir. yeni imam tekrar tekbirle başlar.
- olamaazz teravihin bitimine 6 rekat kala imam yerde kalıyor cemaat şaşkın bi şekilde imamın başında
ve evet sanıyorum teravihe devam edemeyecek...

- henüz 22 yaşında yeni mezun imam iki eliyle selamlayarak hızlı adımlarla camiden içeri giriyor.
evet kaldığı yerden devam edecek teravih.

* semihhhhh ..........
* semihhhhhhhhhhhhh.............
* semihhhhhhhhhhhhhhhhhh...........
& hocaa skicemmm ama yaa semih semihh demeee zaten burnumuzdan soluyoruz.
* lan yok o diil semihh allaaahüüüü diyicem de sonrasını unuttum.
maç kaç kaç bu arada ahahahhdsaahahassa
& ualanan seninndnanda skicemsmmm
- .............
- imam müezzine beni al işareti yaptı.
- evet sayın seyirciler imam cemaatin alkışları arasında sekerek halının kenarına geliyor.

"şakşakşak şakşakşak, şakşakşak şakşakşak"
"laylaylay laylaylay"

"imam buraya imam buraya."

"oooooooo oley oley oley."

- papaz imamı kutlamak için minberin yanına geliyor.
- bunlar camiilerde görmeye alışık olduğumuz hareketler.
imamin kazayla namazin farzinda sesli sekilde osurmasi sonucu, yerini kenarda 10 dakikadir abdest almakta olan obur imama birakmasi olayidir.

(bkz: 78 semih)
sakatlanan imam yavaş yavaş yerinden ayrılıyorsa cemaat ıslıklar.

(bkz: bu ne lan)
olumlu ve olumsuz sonuçlar doğurabilen olay. ilk kez bu akşam başıma geldi ve ne yazık ki olumsuzdu. ikinci imam zombi sesine benzer sesiyle ve namazı diğerine göre yavaş kıldırışıyla kimyamı bozdu. güzel güzel kılarken namaz bitse de çıksam diye geçirdim o kıldırmaya başladıktan sonra.