bugün

bir tür tahammülsüzlük sendromu. yapılan temizliğin yapan kişiyi sıktıkça sıkması/ daraltması işin bitmek bilmemesi sonucunda kişinin cinnet geçirip etrafta kimseyi görmek istememesi. bu halet i ruhiye, olumsuzlukta sınır tanımayıp en değer verilen kişinin dahi ortalıktan toz olmasını gerektirir. bu bakımdan kötüdür, pistir, kaka bir davranıştır. lakin insan bunu kendini kaptırdığı temizlik esnasında sağlıklı değerlendiremez. o an işe o kadar kendini kaptırma durumu vardır ki sormayın. ayakta durmaktan bel ağrır çalışmaktan kol bitiktir gene de biraz dinleneyim denmez. bu gergin adam pozisyonu temizliğin bitişine dek devam eder. şurası bitmeden oturamam serzenişi çevredekilerin korku dolu bakışlarıyla ortamdan kaçışlarıyla son bulur. elbet hatunlarda fazlaca gözüken bir yapı gibi dursa da erkeklerde dahi gözükebilir. biraz titizlik biraz da irsi özelliklerin sürdürülmesi sıktıkça sıkar. böylesi bir halde ortamdan kaçmak için
(bkz: hava almak)
işini bitiremeyen kadın çocuğunu dövermiş sendromudur. yaklaşmayın arap sabunu ile sizi tarih sahnesinden silebilir.
ileri safhası; temizlik yaparken konuşan, vıdı vıdı eden, kıpırdayan herkesi temizlemek olacak ruh hali.
tuz ruhu, ozon karışımıyla saldırı anı:
+ konuşma lan. al sana.. foşşş
insanı sinir küpü eden, gözünün hiç birşey görmemesi sonucu etrafa, sevdiklerine, oraya basma daha yeni sildim ya bi siktirip gider misinin kibarcasını söyleyemeyecek kadar kendini kaybetmiş olmak. bir an önce orda kim varsa kovup temizliğe gergin bi şekilde devam etmek ve temizlik bittiğinde derin bir oh çektikten sonra bağırılan kişinin gönlünü alma çabaları başlar. En çok annelerde görülür bu durum kızar, kızar temzilik bittikten sonrada -canım yavrum sana bir kek yapayım mı? (bkz: ben nerde yanlış yaptım).
klasik anne davranışı. ayak altında durulmaması gerekli zaman. eğer olduda gözüne gözükürseniz o anda yapılacak pek fazla şey yoktur nasibinizi alırsınız kendisinden.
orda ölümüne temizlik yapip,saçi basi dagitip,kendini harab ederken birinin çikip "hedeböüë" demesi sonucu ortaya çikacak olan bikkinlik,bitmislik ve tahammulsuzluk sonucu kisiye çemkirip,kova,bez ne halt varsa yere atip "yeter ulenn yapmiyorum,siz yapin,biktim" gibi kelimlerle cumleler olusturmak.

soluksuz okunacak bir cumle,bir dene bilee nokta yokmus.
muhtemeldir ki temizliğe de gerginlikten başlamıştır şahıs. kendini temizliğe vermiştir siniri hafiflesin, unutsun diye. tam da o vakit, sildiği zemine basan bir ev sakini, ayak altında dolaşan çocuk, neyi nasıl temizlemesi gerektiği konusunda başında demeç veren bir anne varsa oralarda, kimseye katlanamamak doğal bir hadisedir.
kısaca t.o.c. yani; trouble obsessive compulsive bozukluk belirtisi, titizlik hastalığı, temizlik yaparak kirlenmiş ruhunu arındıracağı şeklinde bir bilinçaltı saplantıya sahip, genellikle hatunlarda, özellikle annelerde görünen bir sendrom. (bkz: t o c)