bugün

cep telefonu operatörünüzü daha da zengin etme yöntemi.
işlevsel bişeydir.kafanıza göre tehdit eder,asar,keser,biçersiniz.birebir karşılıklı gelip kavgaya tutuşsanız içinizden birisi maalesef kavgayı kesin kaybedeceğinden olan o birinize olur.**
sokakta gerçekleştirildiği vakit onlarca insanın size tip tip bakmasına sebebiyet verecek, yaşlı teyzeler tarafından esefle kınanmanıza neden olabilecek hadise...konuştuklarınızın kamuoyuna açık olması, dinlenilmesi, hatta bankın birinde oturan şahsiyetler tarafından olayın kritiğinin yapılması da cabasıdır...
sonucunda kendinizi ya duvarı yumruklarken yada kavga ettiğiniz kişinin kapısının önünde volta atarken bulabileceğiniz durumdur. böyle durumlarda telefonun kapatılıp deriin derin nefes alınıp sakinleşilmesi önerilmektedir. (bkz: hele otur bi soluklan yegenim)
eğer kalabalık ve de resmi bir yerdeyseniz, hattın diğer ucundaki kişinin şiddetli bağırtısını herkes duyabiliyorsa, tam bir rezilliktir.
eğer karşınızdaki kişi sizden güçlüyse makbul olan kavga çeşididir. istediğinizi rahatça söyleyebilirsiniz. tabi bunun sonrasını da düşünmek gerekir.
firmalara yarayan durumdur.
1.kavga uzadıkça hesap kabarır.
2.telefonu fırlatma ihtimali olduğundan kavga edenler potansiyel telefon alıcılarıdırlar.
eğer sokaktaysanız, kendinizi beş durak ötede bulmanıza sebep olacak hadise. kavganın hararetiyle ne olduğunuzu şaşırabilirsiniz. merdivendeyseniz, kendinizi bir anda en üst katta bularak, duvarla burun buruna gelebilirsiniz.
(bkz: gsm operatorleri stabil askları sevmez)
hiç bir sorunu çözememenin yanında, sorunlara sorun eklemektir.
daha fazla sinir harbi yaşamanıza sebebiyet verecek olan, işleri daha da bok eden, anlık patlamalar sonucu kendini gösteren celanlenme eylemidir. ses tonu giderek yükselir,yalnış anlaşılmalar katlanır. sonunda saygı dahi yitirilebilir, telefon duvardan duvara çarpılabilir ve bünyelerde oluşan kırıklarla beraber yeni tartışmalara gebe kalır. tüm bunlara rağmen gerek küfürlerle gerek göz yaşlarıyla telefonda kavga etmek herkesin yaşamının bir parçasıdır.
olaylari anlama amacli karsinizdakini zorlarsiniz ama o konusmak istemedigini der, biraz daha israr edince tartismaya, kavga etmeye baslarsiniz. o karsidaki, o cok sevdiginiz, o askim - hayatim dediginiz, o sizin "ölüm" korkunuz oldugunu bilen kisi; size ölümle ilgili inadiniza bir sey soyler ve siz apisir kalirsiniz. kavga da oylece biter. soku uzerinizden attiginizda da sevdiceginizin caninizi yakmaya hazir, tetikte bekledigini anlarsiniz.

tanim : telefonda kavga etmek icinizin yanmasina sebep olan kisiden kilometrelerce uzaklasmaniza neden olandir.
herseyi telefonla halletmek durumundaysanız pek garipsenmeyecek ve telefonda barışmakla sonuçlanması makbul olan olay.
zevk vermeyen durumdur. hayır yani kavganın da bir adabı usulu vardır, adamın gozunun içine baka baka soylemek lazım ki etkileyici olsun .
ağız tadıyla yapılamayan şeydir. karşı taraf kızıp kapatırsa, daha beter sinirlenilir. kendimiz kapatırsak, söyleyeceklerimiz içimizde kalır. bir de kavga, güç harcamanız gereken bir iş yaptığınız ana denk gelire, çok faideli oluyor. mesela; açılmayan bir kapak mı var? o sinirle, şıp diye açılıyor.
kavgayı duyan kişinin, yarılmalara sebebiyet verebileceği hededir.
kavganın tadının çıkmayacağı hadisedir. ne bağırdığından birşey anlarsın ne bağırıldığından, arada bir iki darbe girişiminde de bulunamazsın belki kapayınca telefonu fırlatırsın ama ona da yazık. *
telefonu surata kapatmakla sonuçlanması kuvvetle muhtemel olan durumdur.
agiz tadiyla gerceklestirilemeyen eylem. yi ar kung fu adli oyunda ornegin, parmaklar tuslara buyuk geldigi icin savunma alayim derken kucuk yumruk atilmakta ve neticede sopa yenmektedir. telefonda dovus degil de, araba yarisi fena olmuyor.
k: hadi sana test yapıyım bitanem.. ama seksle ilgili. *
e: taam yap bakalım.

sorular sorulur. sonra kilit bir soruya gelinir.

k: en son ne zaman cinsel ilişki yaşadınız? şıkları söylüyorum.

a)1 yıl önce
b)6-7 ay önce
c)1 aydan daha az bi zamanda
d)1 hafta kadar önce

hadi cevap ver bakalım..

e: ee bu soruya cevap vermiyim ben. şimdi sen kızarsın.
k: yoo ne kızıcam söle nolcak?
e: ımmm.. eımmm..
k: hadi be söle!
e: 1 aydan daha az.
k: ......

telefonda derin bir sessizlik olur.

k: öhöö höö.. taam diğer soruya geçelim. cinsel ilişkilerinizde .. inanmıyorum sana abuzittin! nası yani, 1 ay önce seks mi yaptın? yani benle birlikteyken!?

e: yaa cnm ne alakası var? öylesine cevap verdim ben.
k: öylesine cevap verdiysen niye 1 yıl önce'yi seçmedin?
e: yaa ne biliyim birden söledim.
k: he yani ağzından kaçırdın?
e: cnm senleyken kimseyle birlikte olmadım. tamam mı? abartma..

dıt dıt dıt dıt... (telefon yüzüne kapanmış bile) erkek, kızı tekrar arar.

e: alooo hayatım.. aloo konuşur musun lütfen?
k: ... (sümük çekme sesleri gelmektedir)
e: canım ağlıo musun yoksa?
k: (kontrolden çıkmış bi ses tonuyla) evvet ağlıyorum! mutlusundur şimdi. git sen seks yapmaya devam et! pis sapık. benle birlikteyken başkalarına nası dokunursun?
e: ya cnm ne dokunması ne seksi ya?
k: tamam tamam. ben anlayacağımı anladım. sağol gerçekten. sağol!
msn de kavga etmek dururken, kaçınılması gereken eylem. ne gerek var ki turkcell i zengin etmeye?
telefonu surata kapatma kombosu vardır bu kavgalarda.
aradığında açmama.
bunlar çok ağır provoke gerçekleştirebilen eylemlerdir ki sakıncalıdır.
ultimate weapon dır surata kapatmak çok uyuz olurum
yüzyüze kavgada çekip gitme vardır sokağın ortasında buna eşdeğer.
yüz yüze gelinse edilmeyecek kavgalardır.
dinleyen taraftaysanız içten içe kavga eden şahsı basitleştiriyor insan istemeden.
(bkz: çemkirmek)
kavganın daha da fitilini ateşler.
kudurmanıza sebep olur. hele bir de telefon suratınıza kapanır, arkasından da telefon kapatılırsa hızınızı alamazsınız, sesli mesaj bırakırsınız ama yine de kudurursunuz. *