bugün

türkiye'de sosyal demokrat-sosyal liberal diyebileceğimiz tek parti deva partisi'dir. chp ve chp içinden çıkmış yan sanayi chp'ler sosyal demokrat değildirler, olamazlar. kamuoyunda sosyal demokrat olarak bilinen dsp ise sosyal demokrat olmadıklarını açıkça belirtmektedir. partilerin ekonomi politikaları hakkındaki görüş ve önerilerine bakıldığında görülmektedir ki türkiye'de avrupa tarzı sosyal demokrasiye en yakın parti deva partisi'dir.

ben sosyal demokratım diyen, ben sosyal liberalim diyen her vatandaş önümüzdeki seçimlerde oyunu demokrasi ve atılım partisi'ne vermelidir.
hadi chp, deva hiçbiri tam sosyal demokrat olmasa da iddiaları var, faşist, nazi ve ırkçı hdpkk'ya sosyal demokrat demek nasıl bir kafadır lan. aynı adam gerici, yobaz, darbeci, cuntacı fethullah'a da sosyal demokrat diyordu.
area araştırma'nın son seçim anketine göre deva partisi'ne oy verecek olanların %22'si kendini sosyal demokrat olarak tanımlıyor. tüzüğünde sosyal demokrat olduğunu iddia eden malum partide ise bu oran sadece %16.

görsel

umarım chp seçmeni içindeki %16'lık bu aklı başında kesim seçime kadar uyanışını gerçekleştirir ve deva partisi'ne oyunu verir.