bugün

26.12.2014 tarihli istanbul için istanbul Müftülüğü’nün hazırladığı iddia edilen cuma hutbesi.

hacıların kafası güzel; hem de hiç alkol tüketmeden, uyuşturucu kullanmadan:

http://t24.com.tr/haber/c...laha-guveni-sarsar,281668

(bkz: diyaneti çileden çıkaran tişörtler)

(bkz: sendika haramdır günahtır)
doğru sözdür.kulun hesabı her zaman tutmaz bir de allahın hesabı hatırlanmalıdır.
kısaca tevekkül demek istiyorlar galiba.
dogru olmayan cumledir. Benim inandigim yaratici kutsaldir ve bana guc irade akil vermistir ben tum onlemleri almakla yukumluyum cunku beni yaratan tanri bana bu akli, beceriyi verdi ve beni inandigim tanri benim icimi de bilir, niyetimi bilir. Neye inaniyorsunuz bilmiyorum ama yaraticinin insana mahsus hallere buruncegini sanmak yaraticiya askla, guvenle bagli olunmadigini gosterir. Bu muftunun yasadigi sairim asksiz islam. Asksiz islam zordur, eziyettir. Askla inanilan islam ise karsidan bakan yabanciyi bile imrendirir. Bu hristiyanlik icin vs. Diger tum dinler icin gecerli yaraticiya askla bagli olmak lazim. Onu sevmek lazim. Mesela bize allah derken oyle deme, allah oyle demis muhalefet etme, kuranda yaziyr incilde yaziyor, kitabelerde yaziyor vs. diyerek bize tanri, allah yaratici, tengri adi her neyse bu yuce varligi insan gibi kibirli, zaaflari olan, kati bir baba gibi gostermeye calisiyorlar. Oysa yaratici bizi bilir. Aklimizdan geceni de bilir. Yaratici durustlugumuzu de bilir. Yaratici kendisiyle ilgili saka yapildi diye kusmez, tedbir alindi diye bana guvenmiyorsun tribi atmaz. Yaratici, kimseyi koynuna almasa da her iyi kuluna askla baglidir. musluman cemaatlerin insanlarin dinine dedigine o kadar takiliyor ki ameline bakmak akillarina bile gelmiyor. Yaraticadan korkan bir musluman nesil yetisiyor. Kim kimden korktugu icin ona bir omur adar. Once yaraticiyi sevmeyi ogrenmek lazim diye dusunuyorum. yaradani, sevgiliyi sevmeyen vatani devleti sevebilir mi? Kutsallari degil korkulari olan bir insanin yaradiciya sadakati kac kurus olur ki?
tedbire itaatsizlik olmaz. yanarsın, elektriğe kapılırsın, uzuvlarını kaybedersin, sevdiklerini kaybedersin, işini gücünü kaybedersin, su basar, hasta olursun, bin tane hadise.
ama allah'a itaatsizlik olur, hiç bir numara da olmaz. hayal ürünü nihayetinde...
Yarın sabah metrobüste bütün direkleri yalayarak destekleyeciğim gerçek. Kaderde varsa korona, çekeriz de yeneriz de allah'ın izniyke.