bugün

var mıdır merakta olduğumuz kitledir. tabi şakşakçıları dışında.

- çiftçiye ananı da al git dedi.
- esnafa, tüccara siz ticareti bilmiyorsunuz dedi.
- bakkallara hepiniz birleşin süpermarket kurun dedi.
- teksilciye, tekstili çin'e bırakalım dedi.
- madenciye, ölmek sizin kaderinizde var dedi.
- 13 yaşındaki bir çocuğa protesto yaptı diye seçim otobüsüne çektirtip omzunu morarttı.
- yargı organlarını tasfiye etmeye kalktı.
- cumhuriyetçilere, vatanseverlere darbeci dedi.
- medya organlarını tasfiye edip devlet gücü zoru ve kredisi ile yakınlarına devretti.
- her tür muhalif kanatla kavgalı.
Yabancı sermaye sahipleridir efendim.
Hiçbirinin kalbi kırılmadan ferah bir ortam sağlanmıştır hepsine.
kalbi kırılan kitlenin dışında kalan kitledir. iyide, "herkesin kalbini kırdıysa kim veriyor bu kadar oyu?" diye sorulmalıdır. bu kadar oyu zenginler veriyorsa, "ne çok zengin varmış ülkemde" derim bende. kırsal kesimden alıyorlar oyların çoğunu. hala, yok çiftçinin kalbi kırıldı falan.
kafasını g.tüne sokan kitledir. * *
zengin kitle.
(bkz: badem bıyıklı siyasetçi)
(bkz: badem bıyıklı partikül)
türbanlı/çarşaflı eşleri halihazırda son model jiplerle gezen, kıyak ihaleler almış kitledir.
%20'lik chp zihniyeti dışında kalan kesim.
yoktur.. aslında vardır, bunlara saray şairi derler.. bilirsiniz, tarih okuduk hepimiz. (bkz: göt korkusu)
kalbini kıran kişiye hala nasıl olurda itaat ederler, şaşırır kalırım. öyle ki, hakaretlere maruz kalsalar bile yılmadan desteklerler kendilerine hakaret edenleri. bu nasıl 'gurur'dur anlam veremedim.. referandum sonuçlarına bakılacak olursa, söz söyleme gibi bir hakkım kalmamıştır. zira onca kuruma/kişiye/mesleğe hakaret etmesine rağmen %47 oranında oy alması düşündürür beni.. merak ederim; nerede bu insanlar? nerede bu 47 lik kitle? nasıl olur?