bugün

(bkz: hey dostum sakin ol biraz)
ampulün armut kısmı zor girer. en iyisi altı tane oku içeri almak felsefesini güden insandır.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
sorarlar sağımızda solumuzda, neden ilerlemiyoruz abicim falan diye. cevapları biraz halka baktığımızda kendini zaten açık ediyor hemen. türk halkında okumuş biri olmak kesinlikle ve kesinlikle aşağı çekilmeye çalışılan, nedense omuz verilip daha da faydalı olması sağlanması gerekirken aşağı çekilmek istenen bir gruptur.

okumamış, okuyamamış olmanın yarattığı kompleks, okuyanı la la elite bak entel kuntil demek yerine, kendi açıklarını bireysel gelişim ile kapatmaya dönüşseydi belki o zaman yol katedebilirdik işte. ya da edebiliriz.

küçük dediğimiz ülkeler bile iki üniversite bitirmiş başbakanlarını beğenmeyip sandığa gömebilirken, bırak siyasi bir eğitimi olmasını, tek yapabildiği mahalle ağzıyla konuşan bir adamı sıcak bu halktan diye oyluyoruz biz de.

senden daha üstün özelliklere sahip olmayan bir adamı niye seni yönetsin diye seçersinki? senin yapabildiklerini yapan, senin bildiklerini bilen değil, senden çok daha üstün olanı seçmen gerekir. ama işte biz de kendinden üstün olan birine hemen çemkiririz, o nedenle oyumuzuda sıradan olana veririz.

tayyip, baykal maykal benim derdim adamlarla değil. ama bu halk sürekli sıradan politikacıların peşinde koşmaktan bıkamdı bıkmayacak.
asıl gariplik onlarda değildir.

(bkz: tayyibe küfredip akp ye oy veren yurdum teyzesi)
(bkz: tayyibe küfredip dtp ye oy veren yurdum kürdü)* *
akp, sağ veya solda devam eden cizgileri olmayan islamcı bir parti. ama laik olduğunu da rahatlıkla söyleyebilir. gerekirse sağcı, gerektiğinde de solcudur. (mhp'yi olduğu yerde bıraktığını hatırlayalım). bunu istenirse ve gerek duyulursa başka bir partiye de rahatlıkla yapabılır.

chp ise, ortada sol bir parti olmadığından acılan cukuru doldurmak icin elinden geleni yapmaya calışan atatürk ilkelerine bağlı bir partidir sadece. solculuk üzerine istemeye istemeye kalmıştır, itiraz etmezler de üstelik yapışan etiketlerine.

küfrederek chp'ye oy veren insanların coğu iyi müslüman/ümmet olmayı reddeden ve cumhur olmanın önemini kavramış olmasından ileri geliyor olabilir mi? bunu sorgulamak gerekiyor ilkin.