bugün

birileri gerçekten bu akıma dur demeli, kış geliyor milyonlarca tayt pazar standlarındaki yerlerini aldılar ve geniş kalçalı türk kızları akın akın satın almak için kuyruklara giriyorlar.
tayt modası 80lerde de varmış ayşen gruda'nın o yıllarda tayt giydiği bir filmi hatırlıyorum.
Gerçekten öyle olabilir.

Şimdi siyah tayt ve siyah çizme düşünün. Ya da kırmızı.
Üstüne poposunun yarısına gelen ya da belinden azıcık aşağıda sık bi bluz. Üstüne büyük uzun kolye ve küpe. Saçlar toplu ya da topuz. Elinde de portföy çanta ama biraz büyük olanlardan. Ya da hardal rengi deri postacı çantası. Süper bence.

Ikinci alternatif yine tayt çizme. Üste dar body. Üstüne motorcu deri ceketi. Tercihen üstü taşli gibi olanlar olabilir. Çanta olarak da... Yandan uzun askılı düz çanta. 90lardaki çantalardan işte.

Bi diğer kombinasyon ise tayt mini şort. Tabiki yine çizme. Bunun üstüne şortun kumaşa bağlı olarak sık bir bluz ya da oduncu gömlek tavsiye edebilirim.
Kendi yaptığım kombinasyonu soyleyim. Tayt ya da çorap. Mini şort siyah kumaş. Üstüne gömlek. Içine sok şortun. Üstüme de yeleğim var siyah o. Yakaya ya bi kolye ona uygun ya da siyah kurdele bağlayın yabancı okullardaki kolejli kızlar gibi. Veya kravat varsa o da olabilir.

Bence çok güzel oluyor tayt.

Edit: he ben oluyorum bu kız. Teker teker gelin.