bugün

5 numaralı girisinin yazarının adının dıdısının dıdısını yanlış okuduğum kurum.
halkla ilişkiler ve tanırım önlisans mezunu biri olarak birkaç gün önce, gsü iletişim* bölümünü kazanmak ümidiyle kayıt olduğum dershane.
bu seçimimde, kadıköy'de bulunmasının, ilk dikey geçiş kursu olmasının ve başarı ortalamasının yüzde seksenlere varmasının etkisi var.
ücreti 2500 lira civarında. senet yapıyorlar (burada bir güven de söz konusu).
dershane çalışanlarına gelince, pek bir şey söylemek kolay değil. içten insanlara benziyorlarsa da suni bir aile ortamı yaratma çabası göze çarpmıyor değil. hocalara gelince, iyi ve alanlarında yetkin olduğunu, orada daha önce kurs görmüş bir tanıdığımdan öğrendim biraz.
tüm bu saydıklarımın ötesinde, önemli olan ciddi anlamda hedef belirleyip orada ilerlemek olsa gerek.
bu kurstaki matematik hocasına hayran olmamak elde değil. adam işi biliyor, herşeyin kısa yolunu bulmuş, evet kendisi bulmuş, zamandan kazandırıyor insana. sınavda 28,75 gibi bir net çıkardığım ve en hızlı cevapladığım testti. burdan saygılar sevgiler.
kadıköy'ün orta yerinde olan verdiği eğitim tatmin edici olan kurs. gerisi öğrenciye kalıyor tabiki.
kadıköy'de bulunan açık öğretim kursu. kpss, DGS, KPDS,LES sınavlar için de kurslar vermektedir. (bkz: tasari/#3599070)