bugün

içine baraj yapılıp yok edilmek istenen allianoi antik kenti hakkında doğru ve ya yanlış kendi görüşünü bildiren tarkan'a çevre bakanımız veysel eroğlu'nun verdiği ayardır.

sevgili bakanımız tarkan'ın açıklamalarına sanatçı sanatını yapsın, kimse bilmediği konuda konuşmasın ve tarkan her şeye burnunu sokmasın şeklinde cevap vermiştir.

bu sayede akp yönetiminin, milletvekilleri ve bakanlarının ne kadar karaktersiz ve ne kadar kaypak oldukları bir defa daha anlaşılmıştır. bunu anlamak için allianoi antik kenti hakkında bir şey bilmeye ya da tarkan'ın haklı mı haksız mı olduğunu bilmeye gerek yok sadece hafızayı tazelemeye gerek var.

sen akp yönetimi olarak kürt açılımı için sanatçıları topla onlardan destek iste, referandum sürecinde "evet" diyeceğini açıklayan sanatçıları bağrına bas, basketbol şampiyonasının açılışına özellikle evet diyeceğini açıklayanları çağır (sezen aksu, müslüm gürses, mustafa erdoğan). ondan sonra bir sanatçı sana karşıt görüş bildirdiğinde hemen terbiyeni boz, olmayacak sözler söyle...

işte böyle hazımsız bu adamlar, demokrasi getiriceklermiş, taşşak demokrasisi.
tarkan'dan pek haz almam ancak;

tarkan acaba refarandurma evet deseydi, o bakan kör yine de burnunu sokma mı derdi yoksa baştacımı yapılırdı tarkan?

ne kadar demokratik bir ülkedeyiz öyle değil mi?

bir sanatçımız çıkıyor ve görüşlerini, düşüncelerini belirtiyor, demokrasi getireceğiz diyen bir armut çıkıyor, ''sanatçı, sanatını yapsın, kimse bilmediği konuda konuşmasın, tarkan her şeye burnu sokmasın'' diyor, dibine düşesice...

bir vatandaş, demokratik bir ülke diye çıkıyor düşünce özgürlüğünü kullanarak, görüşlerini söylüyor. demokrasi olan bir ülkeye demokrasi getireceğiz diyen armut kalkıp, ayar verdiğini sanıyor, 'fitil sanayii'ne katkıda bulunasıca...

işte demokrasiden anladıkları bu, samimiyetsizlerin, iki yüzlülerin. sanatçı açılımını anladım ben;

'evet diyen sanatçıdır'mış meğerse...

bense gülüyorum;
kendi halime...
bunları anlatmak bana düştü diye, oysa bana gelene kadar %47'lik bir kesim var bunları görmesi gereken...

hiç ummazdım ama;
(bkz: seni de seviyorum tarkan)*
ertuğrul günay'ın tarkan'a arka çıkması karşısında ne diyeceği merak konusudur.
inci sözlük'te yazar olduğunu düşünün bu bakanın.hayal edin.ya da durun etmeyin,ben size özet geçeyim.ehehe.

beyler tarkan'a verdiğim inanılmaz ayar.

@1 çevre bakanı: ona her şeye burnunu sokma dedim.

@2 diğer bakan :iyi yapmışın reyis