bugün

insanın kafasına doğru yumurtasını fırlatan psikopat tavuk.
reklam panolarında çok karizmatik bakan tavuk.
(bkz: tarife mi tavuktan çıkar tavuk mu tarifeden)
(bkz: omlet tarifine yumurtayan tavuk)
kimden peydahliyor, nereden buluyor o kadar yumurtayi, bilinmeyen tavuk. *
insanların dilinden anlayan,konuşmalara imalı gıdaklamalarla cevap veren ve derdimizi hemencik anlayan tavuk.*
o yumurtayı nası milletin suratına doğru yumurtlayabildiği tartışma konusu ilginç ve antenli tavuk.
tavukcum ben yillardir turkcell kullaniyorum, ama kac yildir bize soktugunuz yetmedi, hala devam ediyorsunuz. Avea ariyorum giriyor, vodafone ariyorum giriyor. Hadi onlari gectim, turkcell ariyorum, yine giriyor. Kac tane tarife degistirdim, sonuc degismedi. Ne yumurtlucaksin bakalim?
tanım : türksel reklamında oynayan tavuk.türksel reklamında oynayan herkes neden patlak gözlü oluyor anlamış değiliz.
(bkz: selo oğlan)
(bkz: gülse birsel)
(bkz: tavuk)
salyangozun yerine antenli tavuk! akıllıca bir fikir. tavlayamadığı kitlelere ulaşmayı hedefleyenlerin akıllıca bulduğu bir reklam figürü. ayrıca çok da komik olmuş. *
(bkz: müslüman mahallesinde salyangoz satmak)
tarife yumurtasının çıktığı yere dikkat edenlerin o tarifelerin göt ayağı olduğunu bildiği turkcell reklamı.*
2007 ramazan bayramı döneminde her reklamın başında, ortasında ve sonunda gözüküp gıdaklayan animasyon hedesidir. imaj reklamı yapan, o reklamı da insanların sadece gözüne sokmayıp, damarlarında dolaşmasını sağlayan turkcell'in, sinir bozmaya birebir son figürüdür kendisi.
turkcell tarifelerini yüzeysel olarak bilen müşterilere, halihazırda hep var olan tarifelerin, makyajlanarak yenilik gibi takdim edilmesi ve kitlelere bildirilmesine aracılık eden ikondur.
tavuklar firarda'daki tavukların aynısı olan çakma tavuk.
turkcell'in bugüne kadar yaptığı en kötü reklamın baş kahramanıdır.
bilgisayar ortamında, köy tavuğu ile şehir salyangozunun çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkarılmış olan tavuktur.
kaynanasıyla sorunlar yaşayan reklam kızını gagalamasını istediğim tavuktur. o ne gıcık bir reklam metni yahu.
görünce insanda kesip yeme isteği uyandıran tavuktur.
çikolataya benzeyen tavuk.
avea ya da vodafone nun reklamlarinda tarife yumurtlatan horoz kullanarak turkcelle manidar bir gonderme yapabilecegini dusnmememize yol acan tavuk.
annemin her gördüğünde ne besili tavuk tam kızartmalık dediği yaratığımsı şey.plastik yemek istiyor sanırım *
yumurtladığı tarifeler de bi' şeye benzese dediğim tavuktur, mümkünse geri al tarifelerini, biz avea ve vodafonela mutluyuz!
götünden tarife uydurmanın en güzel örneği.
çatır çatır kontör yüklemeye mecbur eden tarifeler içeren yumurtalarını, turkcell yetkililerinin kafasına atmasını istediğim tavuktur.
(bkz: şnitcell)
zincirlikuyu-levent yolundaki çatıların birine konmuş tavuk. recep ivedik in ''mecidiyeköy e çevirin şunun kafasını'' dediği tavuk, bu olsa gerek.