bugün

"darbeci ayağa kalk".
yukarıdaki söz öbeği 12 eylül askeri müdahalesini yapanlar için mecliste yargılanma sürecinin tartışıldığı günlerde, anayasanın geçici 15. maddesinin değiştirilmeye çalışıldığı şu günlerde şu şekilde yer almakta taraf gazetesinin internet sayfasında;

http://www.taraf.com.tr/haber/36452.htm

"kurtlar kocayınca köpeklerin maskarası olur" şeklinde nadide bir atasözümüz var literatürümüzde. yılmaz özdil üstad da bunlar için taşı gediğine koymuş yazısındai;
http://hurarsiv.hurriyet....8674&tarih=2009-06-28

tamam darbeye, darbeciliğe hepimiz karşıyız.
ama 12 eylül öncesine göz atarsak bunun memleket için "köprüden önceki son çıkış" olduğunu herkes bilir.
ayrıca sen benim devletimin en üst makamında, atatürk'ün makamında oturmuş birisine bu şekilde hitab edemezsin, bu terbiye sınırlarını birilerinin öğretmesi gerek bu güdümlü(!) kalemlere...
(bkz: kuyruk acısı)
--spoiler--
ama 12 eylül öncesine göz atarsak bunun memleket için "köprüden önceki son çıkış" olduğunu herkes bilir.
--spoiler--

bak sen. ne varmış 12 eylül öncesinde? abdullah çatlı ve saz arkadaşları ülkeyi kaosa götürürlerken ülke bilhassa darbeciler tarafından karıştırılmamış mıydı? yok yani 68 hareketlerine bok atacak değilsinizdir umarım bu gündemlerin içinde.

--spoiler--
ayrıca sen benim devletimin en üst makamında, atatürk'ün makamında oturmuş birisine bu şekilde hitab edemezsin,
--spoiler--

bak sen. atatürk ü bir kere çıkartalım ordan ve yorum yapalım keza atatürk sadece devletbaşkanlığı yapmadı. senin devletinin en üst makamında, "cumhuriyet rejiminin sonu gelmiştir, gelecektir." şeklinde söylemlerde bulunan biri otururken ne kadar rahatsınız. hadi abartmayalım, en azından demokratik yollarla geldi oturdu oraya günümüz cumhurbaşkanı.

çatlı ve öcalan aynı fotoğrafta top oynarlarken hemen 12 eylül öncesi sonra bu kaotik ortamı yaratıp darbe yapanlara bir itham ağır kaçıyor öyle mi? yok öyle bir dünya arkadaş.

taraf ın sözcülüğünü yapmıyorum tabi ki burda, taraf ki çok bariz kucaklarda oturuyor ben bu durum üzerinden bile nemalanmak isteyenlere bir şeyler söylüyorum.

hep diyorum ya, yazıp çizip oynuyorlar, o hesap.