bugün

yaratılan olarak komik durum, sorarım size yarattığını her hangi bir hededen haz almazmısınız mesela kendinizin çıkardığı çok dandik bir gitar solosu siz yaptığınız için çok değerli değil midir yada ilk kazandığınız maaş sizin emeğinize biçilen fiyat yani sizin için çok önemli değil midir? ee tanrıda sonuçta bizleri yarattı neden sevmesin arkadaşım. sözlerime erkin koraydan sevince şarkısı ile bitirip kombo olarak kimin söylediğini bilmediğim tanrı istemesse yaprak düşmezmiş şarkısı ile sona erdiriyorum.
var olmayan bir insandır.
allah'ın sonsuz merhametini göze alırsak kafirler dışında mümkün olamayacak bir ihtimaldir.

kaldı ki, böyle bir değerlendirmeyi de allah'ın kendisinden duymamız fani dünyada imkansız olacağından böyle polemiklere girmenin bir anlamı yoktur.
yok öyle bişey.saçmalamayın.
tum ergenler bu gruba girerler kendi nazarlarinda.
o da bir başarıdır aslında nitekim:
bir insanım en azından
ve tanrının beni sevmediğini biliyorsam eğer
tanrı sevebilen bir varlık
içinde az da olsa insansı özellikler var demek ki
sanki ben seni çok seviyorum.
Allah affedicidir, affetmeyi sever. Zarardan dönerek af dilenen kişi için durum değişebilir.
dünyada çokta bir etki yaratmaz.öbür taraf varsa sağlam bir göt gerekir.
Duaların kabul olmaz. Sürekli psikolojin bozuk gibidir. Her gece isyan edersin, sabah ya neden böyle oluyor dersin. Hep acıları sen çekersin. Belki insanlar bir konuda senden daha çok acı çeker ama sen hepsinden azar azar çekersin.

Duaların kabul olmuyorsa istediklerin olmuyorsa tanrı seni sevmiyordur.