bugün

(bkz: Jim Carrey)
(bkz: Oh My God)
(bkz: Aman Tanrım)
edit : Şuna eksi verene sitem etmiyorum sadece merak ediyorum hiç izlemişmi bu filmi acaba ?
(bkz: tanrılar çıldırmış olmalı)
safî insan vücuduna bakılarak bile elde edilebilecek sonuç. sindirim sisteminden tutun da östaki borusundaki tasarım hatalarına kadar her bir veri, -şayet var ise- tanrının işini iyi yapamadığının kanıtıdır.
tanrı kelimesinin anlamını kavrayamamış kişilerin sıçtığı saçmalıklardan biridir. tanrı insanları birer kumandalı oyuncak gibi yönetmez. tanrı insanları yaratmış, onlara kendi iradelerini vermiş ve sınama amacıyla bu dünyaya göndermiştir. bu dünyadaki yaşamı boyunca yaptıkları iyiliklerin mükafatını, kötülüklerin de cezasını ahirette verecektir tanrı insanlara. kafası biraz çalışan her insan bunu kavrayabilir.
(bkz: keşke tanrı ölmeseydi de bu günleri görebilseydi)
adam haklı beyler, lakin işini iyi yapmış olsaydı, başlığı açan zihniyetteki insanın gelişmeler kısmında hak'kın rahmetine kavuştuğunu ve başsağlığı yazılarını okurduk.
tanrıya inanma olsun bitsin diyeceğimiz serzeniştir.
hani zaten inanmıyorum diyorsan hâlâ tanrıyla bu savaşın niyedir?
"lan acaba" mı demektesindir ki yokluğunu ispatlama veya adaletsiz diyerek kendini haklı çıkarma çabası içerisindesindir?
Bu haylaz çocuk istediğinde olaya el koyabiliyor. (bkz: Lut kavmi). Canı istemediğinde ise umursamazdır, meselâ gay barlarda.