bugün

sosyalist olduğu bilinen sanatçı sırrı süreyya önder'in kreşe molotof kokteyl'i atan , atatürk heykeline çıkıp abdullah öcalan posteri açan bdp'lilere verdiği desteği anlayamamaktır.

(bkz: sosyalizm)

(bkz: sırrı süreyya önder)
sosyalizmi hobi ayarında icra eden ergenin içinde bulunduğu karmaşık haldir.
Demokratik açılıma en çok desteği verenlerden olup ardından demokratik açılımın önündeki en büyük engel olan bebek katilleriyle aynı safta olmasını bende anlayamadım.
bunda anlaşılmayacak bir şey yoktur. sırrı süreyya gibi adamların türkiye'de kendilerini ifade edebilecekleri tek platform, bdp'dir. ertuğrul kürkçü'ye bakın; aynı şeydir.

yakından bakalım: bu adamlar sosyalist duygular taşıyor, bu açık. ama sosyalist zümrelerin çoğu gibi mal değiller. belki sosyalizmi sadece allahsızlık, misyonerlik olarak da görmüyorlar. kendilerini nerede ifade edebilirler ki? var mı onları kucaklayabilecek bir sosyalist parti?

zorunlu açıklama: kreşe molotof atılmasını savunmuyorum, olayı tahlil etmeye çalışıyorum.
anlaşılması gereken kötülerin aynı kaba işemesidir.
adam kürt işte daha neyi anlayamıyoruz. böyle sosyalist mi olur? (bkz: #11637893)
(bkz: solcu-bdp ortaklığı)
kürtten solcu veya aydın olmayacağının kanıtıdır.

not: evliya da olmaz.*
götü başı oynayan dünkü veletlerin anlayamayacağı destektir.
sırrı süreyya önder'in kürt olmadığını bilmeyen özürlülerin yorumlarını gördüğümüz başlıktır.
(bkz: her sakallıyı sosyalist sanan salak)
birçok sosyalistin kavgadan beslendiğini anlamaktan geçer.
kendisi kürt değil türkmen'dir.
kedisi bdp'yi değil bdp kendisini desteklemiştir.
tamamen duygusaldır.
genel olarak siyasetin anlaşılmaz doğasından kaynaklanan bir durumdur.
milliyetçi olmadığını söyleyen birinin kürt milliyetçiliği yapan bir partiye destek vermesi yada o partinin bireyi desteklemesi garip bi durum ve siyasette bu bu sanırım.
yıllar yılı sosyalist olduğunu iddia edip kürt faşisti olduğunu ise yalnızca kendine itiraf eden küçük che'leri o kadar kanıksadık ki, sırrı süreyya önder'in içinde barındırdığı kürt faşizmi, bilinçaltımızda sinek vızıltısı etkisi yaratmaktan öteye gidemiyor.
soru ve cevap gayet nettir. anlaşılmayacak bir durum yok

soru : katillerden yanamısın?
ssö: evet
soruyu soran : he iyi bi siktir git o zaman.
Anlasanız zaten sizin kafanızın içinde de beyin olduğu konusunda derin şüphelerim olmazdı.Kürt milliyetçisi partiymiş BDP, eğer biriniz çıksın bir bdp linin herhangi bir videosunda veya yazısında; Ne Mutlu Kürtüm Diyene,Tanrı Kürtü korusun,Türkiye Kürtlerindir,Varlığımı Kürt varlığına armağan ediyorum gibi ırkçı,faşist laflardan birini söylediğini kanıtlasın bende sizden özür dileyeyim.Ne zamandan beri haklarına sahip çıkmak suç oldu.Türk milletinin ekseriyeti malesef solcusuyla,dindarıyla,libareliyle hiç fark etmez ırkçıdır.Daha düne kadar Kürtçe konuşmak yasaktı,hala resmi tutanaklarda "bilinmeyen dil" diye geçiyo daha siz neyden bahsediyosunuz.Sırrı Süreyya Önderin kürt olmadığını bilmeyecek kadar cahil, ön yargılı insanlar size sesleniyorum o adamın tırnağının içindeki kir olamazsınız.O 13 Haziran sabahı mecliste olacak sizede bakmak düşecek.Sizinde gücünüz yetiyosa faşistin ağa babası osman pamukoğlu ( osmancık )nu sokun meclise.
eğer solcuysan, sosyalist geçiniyorsan ülkendeki ezilmişlerin yanında yer alırsın. bu kadar basit. arkana para babalarını alarak solcu siyaset olmaz. doğru olanı yapmıştır.
sırrı süreyya öndere türk dersek o zaman ismet inönü'ye de kürt dememiz gerek.
en çok ezilmiş, hor görülmüş halkın yanında yer alma isteğinden ileri geldiğini düşünmemekten kaynaklanmaktadır. yoksa bu düşünülse gayet anlaşılan bir olaydır. ha ille ardında art-niyet aranıyorsa, "arıyorum, arıyorum; mamafih bulamıyorum" gibisinden bir sözü bile edebilecek kapasiteye sahip olunamadığından, kısaca "anlayamıyorum" denmektedir. üstelik, bazıları anlamama nedenini bile sözlük formatı gereğince açıklama sorumluluğunu hissetmiyor. sorumsuz insanların yaptığı eleştiriyi kim niye umursasın ki? söyleyeyim, yine sorumluluk bilincine sahip olmayan insanlar umursar. böyle bir sorumsuzluk ortak paydasında buluşmuş insanların birbirlerini pohpohlayıp, beş dakika ardından birbirlerine çamur atarak karmaşık bir geçinip gitme modunda yaşamaları asıl anlaşılamayandır tarafımca. tebrikler, angutlar. angut diyorum ya, eşleri öldükten sonra yanlarından kendileri de ölene kadar ayrılmayan bir kuş türü imiş. yani, doğruluğu araştırılır tabii. neyse, bugünlük de dokundurmalarımızın sonuna geldik. anlayana.
motoru sağır etmek deyimini 'bilin mi' hacı emmi? 'piston toleranslarının sıkı kalmasını' Hı ?

'diyne' sözümü o zaman.

Aracı gerekli devirde kullanmazsan, yani düşük devirlerin yumuşaklığında 'eğlenir isen' sağır edersin 'moturu'. Sonra dersin ki, 'basıyom basıyom gaza bu araba gitmiyor.'

Bu işte o misal.
kendisi azicik dinlenilirse, yazdiklari okunursa rahatca duzeltilebilecek anlamama durumu.

bu zor surecte, kurtlerin ozgurluklerine ve vatandaslik haklarina kavusmasiyla sonlanacak bu cetrefilli yolda yaninda durulmasi gereken en baslica siyasi yapilanma, tabiki de dogal olarak bdp'dir.