bugün

samanyolu tv de yayınlanan, çocuklara ve ergen kişilere bir ders verme amacıyla yayınlanan ama onları aşırı kötü ruh hali içine sürükleyen, 18+ yaş grunun bile izlemesi sakıncalı olan bir durum.
bkz. çocuğun rüyasında ölmesi
çocukluğumda sır kapısı izlemiş biri olarak gayet normalim soyut olayların somutlaştırılarak anlatıldığının farkındayım şeytandan korkmuyorum beni öldürmeyeceğini sadece vesvese verdiğini ve onu meleğin sesini dinleyerek yenebileceğimi biliyorum.
(bkz: meczup)
sonununda ordaki kötü insanlar gibi ibret verici olmasından korkar ve piskolojik bozulmalar olur.
uludağ sözlük okuyan çocuğun ruh halinden daha kötü olmayan halet i ruhiyedir.
başına her kötüşey geldiğinde kendini ak sakalı bir hocanın kurtaracağına inanan çocuk olacaktır.gerçek hayatla buluşmayı geciktiriyor bunlar.
(bkz: ibret bunlar hep ibret)
Samanyolu ve Kanal 7 yi uzun süre izleyen insanların, Erken menepoz ve beyin yetmezliğinden ölme riski taşıdıklarına inanıyorum...
Bizler acayip hikayeler`i izlemiş nesilleriz sırlar dünyası ne ki?
(bkz: acayip hikayeler)
Korkuyordur.
Birileri Allah ın yağdırdığı onca nimeti kendi havuzunda ve tekelinde toplamak istiyor. insanların geçim, mutlululuk, huzur ve hukukundan çalıyor. Toplum ayıkmasın, bu çark hep böyle dönsün diye de indirilen dini neshedip yerine bir din uyduruyor. Paranın gücü ile de bunu din hocaları aracılığıyla pompalatıyor.

Bunu izlemiş çocuğun ruh halidir.