bugün

kardeşim yol yokmuş yol..

oralar hep cehape işte ondan dolayı bu atraksiyon..
Cehapeli belediye orada çalışma yapmadığından millet sırat köprüsünden geçiyor.
insanları korkutmaktır. Dinlerin temelinde korku yatar, insanları korkutmazsanız size biat etmezler.
Din dediğimiz şey mücerred bir olgudur. Dolayısıyla akli ve ilmi tekamül gerektirdiği gibi entelektüel bir birikim de elzemdir. Bakıyorum da bunların yokluğundan ötürü çift şeritli yol zannedenler mevcut. *
islam dininde sırat köprüsü diye bir olay yoktur.
Sırat köprüsü hikayesi iranlılarım müslüman olduktan sonra dinin içine kattıkları zerdüştlük kavramlarındandır.
Hesaba çekilip birde köprüden geçirmek akla mantığa uygun değildir.
Miraçta yaşanan olaylarda direk zerdüştlükten copy paste dir. Ayık olalım arkadaşlar.
Sırat-ı mustakim de miraç hadisesi de islam’da vardır. Sırat lugatte yol manasına gelir, müstakim de doğru manasındadır. Dolayısıyla cennete giden doğruların yolu mealindedir. Miraç hadisesi zaten ayetle sabittir.
Sırat-ı müstakimle sırat köprüsünü aynı şey sanmak ve bunu yazılı olarak ortaya koymak bilgisizliktir.
Miraç hadisesi kuranı kerim de var demek dini açıdan ciddi risk içerir.
isra olayı ile miraçı aynı şey zannedildiğini düşünüyorum. Yoksa müslüman ayet uydurmaz.
Evet isra'da peygamberimiz o seyahati yapmıştır fakat zerdüştlükteki gibi allah ile pazarlık yapmaya varacak hadiseler tamamen sonraki dönem uydurmalarıdır. Ayet açık isteyen bakabilir.
Not:hadisleri kabul etmiyorum. Kusura bakmayın. Kimse bana ayeti keçinin yediğini anlatan ve bunun gibi kuran'a aykırı bilgiler içeren sözleri peygamberimize iftira atan sözleri delil diye getirmesin.
sözlüğün alimlerine sualimdir...

sırat köprüsünden geçerken, kesilen kurbanın sırtına bineceğimiz rivayet edilir...

ben 18 yaşında koç, 21 yaşında koç, 24 yaşımda 1/7 hisseden Dana, 27 yaşımda da 1/7 hisseden düve kestim, 29 dan beri de deistim...

benim halim nece olacak ? ölmeye yakın kelime-i şaadet getirince bu kesitğim kurbanlar geri verilecek mi ?
köprüde hangisinin sırtına bineceğim ?
1/7 hisselik dana ve düve köprüde işlevli midir ?

teşekkür ederim...
maksat fantezi olsun.
Istılahta sırat denilince akla ahiretteki sırat gelir. Dolayısıyla teşbihi caizdir. Miraç hadisesinden de maksat kuran’daki haliyle bahsi geçen isra olayıdır. Yoksa kimse pazarlıktan bahsetmiyor. itham etmeye bayılıyorsunuz.