bugün

gayet mantıksız bir sorudur. "istediğim gibi geçmedi" gibi cevaplarda gelir ama yahu zaten özellikle lys'den filan bahsediyorum; herkese çıkan sorular aynı abicim neyin tribindesin? senin istediğin gibi derken? ne kadar çalıştıysan işte öyle geçer. he adamı tanıyorsundur tanımıyorsundur yine de bu soru sorulmaz tanısan da saçma tanımasan da saçma nasıl geçecek işte, bildiklerimi yaptım ona göre puan verecekler. farklı bir durum mu olması gerekiyor? he sınavda altıma sıçtım bayağı zaman kaybettim ya da solumda bir kız fena frikik verdi her sorudan sonra on saniye onu dikizliyordum ordan baya puan kaybettim be! mi diyek? ne bu beklenti arkadaşlar sayın amcalar, teyzeler, abiler, ablalar? sormayın artık lan şu salak soruyu. bu soru tıpkı kapıyı açıp içeri giren birine "ha sen mi geldin?" olayının aynısıdır. lütfen, lütfen, yapmayınız, etmeyiniz. bırakınız bu soktuğumun klasik sorularını. biraz yenilikçi olunuz, biraz romantik olunuz, odun olmayınız.

not: bi de şu ukteyi vereceğim; (bkz: oo hadi bakalım inşaallah iyi geçmiştir sınavın)

ben bu bkz'a hala düşünüp te kafamda bir tanım oluşturmak istemiyorum. öyle lanet bir laf bu. yani şimdi biraz düşündüm de; ne ektiysen onu biçiyorsun. bunda neyi iyi geçsin neyi kötü geçsin? ya allah bismillah allahuekber ya.
laf olsun diye sorulan sorudur.
son yıllarda malca bir şekilde liseliler arasında ''geçmedi geçirdi'' gibi bir klişe oluşmuştur. intihar sebebidir.
Her zaman sorulan sorulardır alışılmış bir biçimde.
cevabı muhtemelen "iyi geçti." olacak sorudur. çünkü sınava giren herkes kendince doğru bildiğini işaretler bu yüzden kimse yanlış yapmaz ve sınavı iyi geçer.
(bkz: yapamadığın oldu mu) *
sınav kötü geçse bile iyi geçti denebilir. çünkü sınav gayet iyi geçirmiştir.
(bkz: rüzgar gibi geçti)
hep iyi geçti diyerek cevaplanan sorudur. *
sınavın kendisinden daha büyük stres verir, hele ki benim gibi hiçbir sınavı iyi geçmemiş bir öğrencilik yaşamışsanız.
iyi geçti iyi duymadın mı sesi.*
-Sana ne yaa sana ne git başımdan.
denmek isterken;
-la işte salladım bişiler.

Cevabı verilen gıcık soru.
Bu ne salak salak sorular yaaa karşılığı verilen sorudur...